Προς το περιεχόμενο

Xρωματισμός και comics


porco_rosso21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον,τι θεμα ειναι πως φτιαχνω κομικ πολυ καιρο τωρα,απο το σχολειο περιπου,ειχα φτιαξει παλια στη πολη μου σε διαφορα μαγαζια κ κατι τοπικους σταθμους διαφορα διαφημιστικα κτλ...αλλα κ σε κατι μικρες εφημεριδες μερικα χιουμοριστικα κ κατι εξωφυλλα κτλ...μου αρεσουν πολυ,κ τεσπα,τωρα που ειμαι φοιτητης αθηνα,ειπα να την ψαξω λιγο καλυτερα,διοτι μου λενε διαφοροι γνωστοι πως αν το ψαξω λιγο,μπορει να βγαλω κ κανα φραγκο απο περιδικα για κομιξ,φανζινς κ.α....ειχα ασχοληθει κ με φανζιν στο παρελθον,αλλα θελω κατι πιο σταθερο κ σιγουρο,δε μαρεσε η ολη ιστορια(κ εμπειρια βασικα)...Anyway,το ερωτημα ειναι,πως οκ,μεχρι να βαλω μελανι ολα μια χαρα,storyboards,μολυβια κτλ...αλλα δεν ξερω τιποτα για το χρωμα...μεγαλη μλκια,δεν το κοιταξα ουτε ενδιαφερθηκα μεχρι τωρα,μου αρεσαν γενικα τα ασπρομαυρα κομικ μου,την ειχα δει κ καλα ανεξαρτητη φαση κ λιγο manga,κ γουσταρα ασπρομαυρο...τωρα ομως,θελω να χρησιμοποιησω χρωμα!!μου λενε κατι γνωστοι,πως το photoshop ειναι για αυτη τη δουλεια!!δεν ξερω ουτε πως τα χρωματιζουν κ οι γνωστοι κομιστες κ γενικα δεν εχω ιδεα περι χρωματισμου στα κομικ...θα κατεβω σε λιγο καιρο κ αθηνα παλι,κεντρο σε κανα σολαρις κτλ να ρωτησω κ εκει τι γνωριζουν,απλα ελεγα μηπως καποιος εδω ξερει κατι σχετικο με χρωματισμο,photoshop κτλ,να με βοηθησει λιγο,γτ βασικα μουχουν παιξει κ λιγο τα νευρα με αυτη την ιστορια(:-x:-x)....Προφανως εννοειτε πως δεν εχω ακομη το photoshop για να το ψαξω μονος μου k να δω τι λεει...:mrgreen::mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...