Προς το περιεχόμενο

μετάβαση σε άλλο ISP χωρίς απώλεια internet


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω connex 1000άρι και πληρώνω 22.5 το μήνα, θέλω λοιπόν να αλλάξω σε κάτι άλλο γιατί το κόστος είναι βλέπω μεγάλο σε σχέση με ότι υπάρχει αυτή τη στιγμή. Πώς όμως μπορώ να μεθοδεύσω την μετάβαση, ώστε να μην μείνω χωρίς internet τουλάχιστον να μείνω μπουκάλα για το λιγότερο δυνατό χρονικό διάστημα? Μέχρι και αλλαγή της γραμμής του ΟΤΕ σκέφτομαι ίσως προς κάποια πακέτα που συνδιάζουν και φθηνή τηλεφωνία (Forthnet 2play κλπ.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

zoranb , σύμφωνα με το νέο ruo, δεν μένεις πια offline. Μόνο 48 ωρες, που θα κρατήσει η αλλαγή.

ΜΠορείς να τους πάρεις κ τηλ για περαιτέρω πληροφορίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

zoranb , σύμφωνα με το νέο ruo, δεν μένεις πια offline. Μόνο 48 ωρες, που θα κρατήσει η αλλαγή.

ΜΠορείς να τους πάρεις κ τηλ για περαιτέρω πληροφορίες.

 

ruo ???? Τι ειναι αυτο ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

zoranb , σύμφωνα με το νέο ruo, δεν μένεις πια offline. Μόνο 48 ωρες, που θα κρατήσει η αλλαγή.

Μπορείς να τους πάρεις κ τηλ για περαιτέρω πληροφορίες.

Το 48 ώρες είναι κάτι standard? Υπάρχει περίπτωση να κρατήσει περισσότερο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 48 ώρες είναι κάτι standard? Υπάρχει περίπτωση να κρατήσει περισσότερο?

 

θα ήθελες να σου απαντήσω ότι είναι στάνταρ!

Το ίδιο θα ήθελα κ εγώ!

αλλά δε μπορώ να το κάνω! Έτσι λένε, έτσι είναι υποχρεωμένοι να κάνουν,αλλά αυτό δε σημαίνει ότι το κάνουν στο 100%!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ευχαριστω.

 

Έτσι λένε, έτσι είναι υποχρεωμένοι να κάνουν,αλλά αυτό δε σημαίνει ότι το κάνουν στο 100%!!!

 

Ακριβως εκει ειναι το προβλημα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοίταξε:

Απο΄ αυτά που βλέπω γύρω μου (το ίδιο ισχύει ως απάντηση και σε εσάς κύριε Γιάννη):

Συνήθως:

κάνεις την αίτηση για μεταφορά στο Xplay της Χ εταιρείας σήμερα!

σε περίπου 40-60 ημέρες, η αίτησή σου θα έχει παραληφθεί από την Χ εταιρεία, θα έχει σταλεί στον οτε,και θα έχει επιστρέψει! Όλο αυτό το χρονικό διάστημα, κατά 99%, θα είσαι ονλάιν με την παλιά εταιρεία-πάροχο σου!

απο κει κ πέρα, ΚΑΝΟΝΙΚΑ πρέπει να είναι 48 ώρες μόνο off...

Στις περισσότερες περιπτώσεις που ξέρω, έτσι γίνεται...

Αλλά χέρι στη φωτιά δε βαζω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοίταξε:

Απο΄ αυτά που βλέπω γύρω μου (το ίδιο ισχύει ως απάντηση και σε εσάς κύριε Γιάννη):

Συνήθως:

κάνεις την αίτηση για μεταφορά στο Xplay της Χ εταιρείας σήμερα!

σε περίπου 40-60 ημέρες, η αίτησή σου θα έχει παραληφθεί από την Χ εταιρεία, θα έχει σταλεί στον οτε,και θα έχει επιστρέψει! Όλο αυτό το χρονικό διάστημα, κατά 99%, θα είσαι ονλάιν με την παλιά εταιρεία-πάροχο σου!

απο κει κ πέρα, ΚΑΝΟΝΙΚΑ πρέπει να είναι 48 ώρες μόνο off...

Στις περισσότερες περιπτώσεις που ξέρω, έτσι γίνεται...

Αλλά χέρι στη φωτιά δε βαζω...

 

Παντως εγω ξερω τουλαχιστον δυο φιλους που για να φηγουν απο τον ΟΤΕ εμειναν μηνες χωρις adsl.Αν ηταν θεμα 48 ωρων μονο κανεις δεν θα ειχε μεινει στον ΟΤΕ απο οσους μπορουσαν να φυγουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...