Προς το περιεχόμενο

Mπορει καποιος να μου εξηγησει τι εννοει η καρτα γραφικων μου? :Ρ


dotapliktos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φορητος ειναι η σταθερος ειναι(agp η pci-e)?

Μαλλον πως χρησιμοποιει αλλα 767μβ μνημης απο την ραμ του συστηματος οταν την χρειαστει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

PCI-e και ειναι σταθερος!

οποτε ειναι καλο που το κανει αυτο ε?

ειναι σα να boostarei η καρτα γραφικων οταν παιζω παιχνιδι με

πολλες απαιτησεις ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποτι φαινεται εχεις εκδοση της 7600 GT με Turbocache. Σπανια μοντελα αλλα υπαρχουν. Καθως δεν συνισταται να ξοδευουμε μνημη RAM για την καρτα γρααφικων, καθως η RAM ειναι πολυ αργη ετσι και αλλοιως για να εχουμε θετικο αντικτυπο στις επιδοσεις (μην σου πω οτι ετσι ξεμενουν και οι υπολοιπες εφαρμογες απο μνημη) σoυ συνιστω να απενεργοποιησεις το Turbocache. Ακολουθησε τις οδηγιες ΕΔΩ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειάζεται να την απενεργοποιήσεις, είναι η μέγιστη μνήμη που μπορεί να χρησιμοοιήσει η κάρτα σου σε περίπτωση που χρειαστεί... σπάνια και μάλλον ποτέ. Μην ανυσηχείς δεν δεσμεύει την RAM σου, απλά μπορεί να τη χρησιμοποιήσει ΕΑΝ ποτέ χρειαστεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειάζεται να την απενεργοποιήσεις, είναι η μέγιστη μνήμη που μπορεί να χρησιμοοιήσει η κάρτα σου σε περίπτωση που χρειαστεί... σπάνια και μάλλον ποτέ. Μην ανυσηχείς δεν δεσμεύει την RAM σου, απλά μπορεί να τη χρησιμοποιήσει ΕΑΝ ποτέ χρειαστεί.

 

 

Ολα ειναι σχετικα. Αμα μπει κανενα Crysis πανω, καλυτερα να επιλεξεις μικροτερο texture size και να απενεργοποιησεις AA και AF παρα να χρησιμοποιεισεις RAM για texture memory, με αποτελεσμα το ιδιο το Crysis να ξεμεινει απο μνημη. Χωρια που με turbocache, ακομα και χωρις να χρησιμοποιεις μνημη RAM, χανεις ενα 5% απο τις επιδοσεις της μνημης και ενα 2% απο τις επιδοσεις του PCI-X.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν νομίζω ότι σημαίνει κάτι, εγώ έχω 2x1950pro σε crossfire με system shared memory 1279MB και total video memory 1535MB. Δεν νομίζω ότι oι κάρτες μου υποστηρίζουν την αντίστοιχη τεχνολογία της AMD, Ηypermemory. Κάτι με τα Vista πρέπει να παίζει. Aν ξέρει κάποιος να το απενεργοποιεί παρακαλώ ας γράψει post

 

EDIT: Δεν νομίζω να βρεις επεξεργαστή socket 753 της AMD. Για χαβαλέ το γράφεις :):)? το socket είναι 754

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...