Προς το περιεχόμενο

Διαφοροι τροποι ψηξης.Ποις ο καλυτερος?


Sadman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
Μπορεί ο επεξεργαστής να έχει cold bug, και να μην πέφτει αρκετά η θερμοκρασία,

 

Αυτο δεν το καταλαβα...

Το cold bug δεν ειναι να μην αναβει οταν πεσει απο καποια θερμοκρασια και κατω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο καλύτερος τρόπος ψύξης, για να κάνεις και την διαφορά, είναι να τα βγάλεις όλα, να καθίσεις με ένα καλαμάκι πάνω απο τον επεξεργαστή και να ΦΥΣΑΣ.

 

ΤΕΛΟΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο καλύτερος τρόπος ψύξης, για να κάνεις και την διαφορά, είναι να τα βγάλεις όλα, να καθίσεις με ένα καλαμάκι πάνω απο τον επεξεργαστή και να ΦΥΣΑΣ.

 

ΤΕΛΟΣ.

 

Oxoxoxoxoxoxaxaxaxaxaxaxax.Οντος πολι προτοτυπο και συγουρα θα σπασεις ολα τα wr με downclock τον cpu μπας και τον κρυωσεις ;) :):):):):):)

 

@george θα το κοιταξω το θεμα ιδετερως ;)(μαζι με ολη την παρεα)και get ready to see all wr to been done by Sadman!!!!

Ιχα.!!

 

(ξερω ψονηστηκα τελιως τωρα :()

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο δεν το καταλαβα...

Το cold bug δεν ειναι να μην αναβει οταν πεσει απο καποια θερμοκρασια και κατω?

 

Ναι sorry δεν το διατύπωσα καλά ... :$

Cold bug είναι το να μην bootάρει το σύστημα μετά από κάποια θερμοκρασία ;) Μιλάμε φυσικά για sub-zero temps ε ? ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Cold Bug με C2D και -80 σε Dice δεν θα δείτε μονο με ln2 θα δείτε για αυτό πρέπει να ξέρεις να το κοντρολάρεις πριν αρχίζεις να γεμίζεις κάνιστρα :)

 

Sadman 4Ghz βαριά βαριά στα 4+ με αμοντάριστο board εννοείτε ότι πρέπει να ξέρεις πολλά για να μοντάρεις ένα board και να παίξεις με minus δεν είναι μονο το να κολλας με κολλητήρι εκεί γιατί όλα παίζουν ανάποδα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θέμα είναι όμως ότι αν έχεις αέρα να πας πιο πάνω :) για τι cpu μιλάμε ? γιατί και ο δικός μου 4300 με νερό ταβάνιασε και στην σιβηρία να τον πάω και σε παγόβουνο μέσα να τρέξω bench και να κάνω oc δεν θα βγάλει πολλά παραπάνω αν θες να το κανεις για την εμπειρία είμαι μαζί σου πραγματικά αλλα αν θες για να βγάλεις κάτι παραπάνω δεν πρόκειται

 

αλλιώς κανε κουράγιο και θα έχω εγώ σε κανένα 2μείνω κάνιστρο θα κανονίσω και κώνε να πάμε ασπρόπυργο να φέρουμε dice και αν είσαι αθηνα έλα από εδώ μαζί με τον cpu σου να δούμε και να πάρεις μια γεύση του περί τίνος πρόκειται :) πάντως αν έχεις όρεξη και χρήμα για αρχή ριχτά σε dice και αργότερα πας σε κάτι καλύτερο και για 24/7 ;)

 

να μάθεις πρώτα από μονώσεις κλπ και εγώ ακόμα δεν ξέρω να μονώνω καθόλου καλά αλλα έχω καλο δάσκαλο :) από outofspecs :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ερθω εγω δν βολευει.Μενω Σαλλονηκα.Μιλαμε για εναν P4 και εναν 6600(μπορει τον quad αλλα παιζει και ο duo αναλογοσ τι θα φερουνεta filarakia)

Thx για το info vatos.Παντως αυτο με την ανταρκητηκη δν ειναι κακη ιδεα.Αλλα ειναι και το φαινομενο του θερμοκηπιου ρε σι.Θα λιοσουμε καιαλλυς παγους :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...Μιλαμε για εναν P4 και εναν 6600(μπορει τον quad αλλα παιζει και ο duo αναλογοσ τι θα φερουνεta filarakia)...

 

Α, θα πάρεις κι άλλους στο λαιμό σου; Ωραίος! :lol:

 

Να ετοιμάσεις καμμία αποποίηση ευθύνης τουλάχιστον (disclaimer), για να μη σε κυνηγάνε μετά και τρέχεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:P .μην ανυσηχεις ολοι καμενοι για benches ειναι.Ευκαιρια ψαχνουν. ;).Παιδοβονται με αεροψηξεις.Και εγω τους πουλαω μαγκια με την υδροψηξη :).

Αλλα τωρα που θα τους πω πως θα παμε για dice και θα τους πω οτι θελω και την βοηθεια τους οχου φντασου τι θα γινει.α τους φερουν με λεφτα και ζωα για θησειες ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...