Προς το περιεχόμενο

RAPIDSHARE speed.... :/


DomenicA

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 39
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Αλλη μια επιβεβαιωση και απο εμενα οτι σερνεται το rapidshare.Και δεν εχει καμια σχεση το free user που λενε μερικοι αφου ειμαι premium.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εγώ κατεβάζω με 800+, πιθανόν να υπάρχει πρόβλημα από τον provider σας με το link προς τον Mirror οπου εχετε επιλέξει ή να εχετε ρυθμίσει το RS να χρησιμοποιεί μόνιμα κάποιον mirror οπου δεν πιάνετε μεγάλη ταχύτητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά το ίδιο και εγώ με premium. Το πρωί ως τις 16:00 κατέβαζα με 75 (έχω 768 ) μετά τις 18:30 με 20-25. Αναγκάστηκα να κατεβάζω 4 αρχεία για να φτάσω σε σύνολο 75. Να δούμε ως πότε θα μας παιδεύει. Αν και από ότι είδα ψάχνοντας για το θέμα και πέρυσι το Σεπτέμβριο (15/09/06 ως ....) παρουσιάστηκε το ίδιο πρόβλημα; Λέτε επειδή αρχίζουν οι νέες σειρές να "φορτώνεται"; Ας ελπίσουμε ότι γρήγορα θα αποκατασταθεί η τάξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω το εξής πρόβλημα. Μπορεί να τύχη να κατεβάζω το ένα αρχείο με 50kbps και όταν ξεκινήσει το δεύτερο να πιάνω 215kbps με την 2Mbps που έχω. Χρησιμοποιώ το Rapget. Πιστεύω ότι αυτό συμβαίνει, επειδή κατεβάζει το αρχείο από κάποιον από τους πολλούς server που έχει το rapidshare και αυτός ο server ίσως έχει πολλά άτομα που κατεβάζουν εκείνη την στιγμή και ο επόμενος είναι πιο ελεύθερος. Τι να πω λέω. Μάλλον αυτό να γίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με κον-χ 768 έχω μια εβδομάδα που κατεβάζω με 60-62 σταθερά. Καμια σχέση με τα 77-79 που είχα τον προηγούμενο καιρο! Παιζει κανένας κόφτης στους free users?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να επιλέγετε πάντα το server που σας προτείνει αυτόματα, καθώς είναι αυτός με το λιγότερο traffic εκείνη τη στιγμή.

Θεωρητικώς, το traffic των server τους ποτέ δε γεμίζει τόσο ώστε να είναι αισθητή η διαφορά στην ταχύτητα για τους free

Πρακτικώς, δεν έχω δοκιμάσει με free καθώς έχω premium εδώ και 2-3 χρόνια. Και σε μένα είχε πέσει κάποια περίοδο η ταχύτητα θυμάμαι και κατέβαζα με 60-65 αλλά τώρα έχει επανέλθει στα φυσιολογικά του (~80) εδώ και 2-3 μήνες και αυτή τη στιγμή κατεβάζω με 79.72

 

Η σύνδεσή μου είναι 768(ADSL in a box) (περιμένω εδώ και 4 μήνες να μου γίνει 24, αλλά..)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...