Προς το περιεχόμενο

προβλημα με δικτυο!!!


Deacon Frost

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα παιδια...αντιμετοπιζω το εξης προβλημα!Επειδη με τον ξαδερφο μου μενουμε στην ιδια πολυκατοικια σε διπλανα διαμερισματα ( παλαιοτερα ηταν ενα ενιαιο) μοιραζομαστε την ιδια τηλεφωνικη γραμμη,οποτε αποφασισαμε να βαλουμε adsl και να μοιραζομαστε τα εξοδα και τις ταχυτητες!

Μεχρι και χθες που καναμε τελικα την συνδεση και των 2 pc,ολα πηγαιναν καλα...δηλαδη εγω ειχα κρατησει το ρουτερακι που μου ειχε στειλει η forthnet και εμπαινα adsl...και ο ξαδερφος μου με ενα αλλο που ηδη ειχε!Το προβλημα ηταν οτι μπορουσαμε να μπαινουμε μονο εν αλλαξ οποτε αποφασισαμε να συνδεσουμε και τα 2 pc στο 1 router του ξαδερφ.!

ξεκινησαμε λοιπον χθες συνδεσαμε την τηλεφωνικη μας γραμμη με το router και με 2 καλωδια ethernet ta pc μας!ολα καλα μεχρι εδω!Πραγματι ειχαμε και οι 2 νετ!το προβλημα ξεκιναει απο την ωρα που πηγαμε να κανουμε portforwading στο pc μου(ειχα κανει στο παλιο μου ρουτερ) επειδη ειχε κανει και ο ξαδερφος μου ειπαμε να χρησιμοποιησουμε τη θυρα που ειχε επιλεξει ηδη αυτος!!!!Δεν γινοταν με τιποτα ομως!!!!Με το που ανοιγει τον υπολογιστη του ο ξαδερφος και το δοκιμαζει στο δικο του...δουλευει μια χαρα...το ιδιο και στο δικο μου!!με το ποθ το κλεινει...χαλαει το δικο μου..!Επισης το σημαντικοτερο ειναι οτι σερνεται και στο ανοιγμα απλων σελιδων!!!!Οταν ειναι κλειστος ο υπολογιστης του ξαδερφ. κανς κανα 5λεπτο να ανοιξω σελιδα και αν....τι μπορει να φταιει?μπορει να βοηθησει καποιος?

 

 

υ.γ Συγνωμη αν ειναι κουραστικο το κειμενο αλλα ηθελα να γινω οσο μπορω πιο κατανοητος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν βάζεις άλλο port για σένα;

 

Αυτο ετοιμαζομαι να κανω αλλα πιστευεις οτι αυτο θα παιξει ρολο οσον αφορα το ανοιγμα των σελιδων?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

exoume kai leme.a.to anigma ton selidon den xriazetai port forward ara den epireazetai apo auto.

b.to port forward to thes gia p2p to basiko kai gia remote desktop.c

c.den mporeis na kaneis port forward tin idia thira se 2 pc .apla den iparxei auto to pragma.den ginetia na diaxorisei poios einai poios.apla mpeneis sto emul px kai esi dineis 1111 kai 1112 kai o xaderfs 2222 kai 2223 px.etsi tha pexei .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...