Προς το περιεχόμενο

star up programs per user


jimarass

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΠΑιδιά έχω windows sx pro. Στη δουλειά μου βλέπω πως κάθε χρήστης έχει διαφορετικό setarisma και διαφορετικά startup programs.Πως το κάνω αυτό εγώ στο δικό μου υπολογιστή για κάθε χρήστη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει ο φακελος εκκινηση στα Προγραμματα. Εκει περα αδειαζεις shortcuts με παραμετρους και exeδακια. Αυτος ειναι διαφορετικος για καθε χρηστη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει ο φακελος εκκινηση στα Προγραμματα. Εκει περα αδειαζεις shortcuts με παραμετρους και exeδακια. Αυτος ειναι διαφορετικος για καθε χρηστη.

Εγώ μιλάω για προγράμματα -processes . Στο φάκελο που λες βλέπω μόνο 2,3 προγράμματα από τα 20+ που φαίνονται στο start up του system configuration utility.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως, θα πρεπει να κανεις δουλεια χειροκινητα. Κανε μια λιστα με τα προγραμματα/υπηρεσιες που χρειαζονται ΟΛΟΙ οι χρηστες. Αφησε μονο αυτα ενεργοποιημενα στο MSCONFIG. Μετα, για ολα τα αλλα τα προγραμματα, κανε μια λιστα ανα χρηστη, και σημειωσε και οποιες μεταβλητες βλεπεις μετα, πχ [ "C:\Program Files\Eset\nod32kui.exe" /WAITSERVICE ]. Φτιαξε τα καταληλα shortcuts στον φακελο εκκινησης καθε χρηστη και μετα στις ιδιοτητες του shortcut, στο textbox προορισμος βαλε οποια μεταβλητη χρειαζεται (πχ τη /WAITSERVICE για το Nod32). Επανελαβε για καθε χρηστη. Αυτη ειναι η ευκολη μεθοδος χωρις να μπλεξεις με REGEDIT.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...