Προς το περιεχόμενο

Γιατί δεν μου αρέσει το Mac OS X


prantzos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

nai sumfwnw oti th zalisame thn istoria me to cut, alla epeidh akribws th zalisame gi auto mou hr8e san paradeigma... :P

Den 8elw na akousw tipota oute na kanw kanenan na paradextei kati... eipa pote kati tetoio?giati oloi amuneste se anuparktes epi8eseis????

O filos mas den rwthse poia einai h ais8hsh pou afhnei to mac omws me th xrhsh kai me ton kairo ktl ktl. Kai auto xrhsimo einai gi auton alla oxi mono. Milhse gia meionekthmata. Opote enas pou den xrhsimopoiei kai den exei sthn katoxh tou mac mporei na milhsei gi auta.

Otan dokimazeis kati kainourio mporeis na to krineis, analoga me to poso grhgora mporeis na krineis ena software. Den eipa oti einai moufa allwste. Einai e3airetika poiotiko-basika pisteuw oti prepei na einai to pio poiotiko apo ola ta leitourgika susthmata. Eipa omws oti den mou tairiazei proswpika sumfwna me auta pou akouw kai exw dei monos mou...

 

Kai den 3erw kiolas, isws na isxuei auto pou lene gia thn prwth entupwsh, giati oses fores kai an bre8w mprosta se mac panta niw8w abola kai den m aresei. Oxi ta efe kai ta eye-candy, auta aresoun se olous pisteuw gi auto kai to linux exei polla idia efe (den 3erw poios ta ekane prwtos, h apple h to linux... ti na pw...). H empeiria me to file system, to software, oi leitourgies twn para8urwn, h mpara kai kati tetoia den me boleuoun.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν αρκετά topic για να μπορέσει να μεταφερθεί αυτή η συζήτηση. Το παρόν τόπικ δεν είναι του Punky, δεν είναι δικό μου, είναι του Insomnia. Τέτοιου είδους τόπικ πρέπει να μην αναλώνονται σε αντιπαραθέσεις αυτού έχει δουλέψει OSX κι αυτού που δεν έχει δουλέψει, σ'αυτόν που δεν το γουστάρει και σε αυτού που το γουστάρει κάργα (ή αυτού που που χρησιμοποιεί το astochOS και το συγκρίνει με Linux-MacOS-Windows και λέει ότι δεν μπορεί να δουλέψει άλλο σύστημα, κτλ).

Ένας από τους σκοπούς που άνοιξε και συνεχίστηκε με τόση θέρμη είναι το γεγονός ότι οι απαντήσεις είναι ειλικρινείς από Mac Users κι από ανθρώπους που έχουν επαφή με το OSX και θέτουν εύστοχα (ή έστω πιο εύστοχα) τα προβλήματα που υπάρχουν (κι υπάρχουν αρκετά απ'ότι είδαμε, μην γελιόμαστε :P ). ΟΛΑ τα άλλα τόπικ για τα καλά και τα κακά του OSX κατέληξαν σε flame, οπότε ας συνεχιστεί εκεί η "αντιπαράθεση".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι βρε παιδια ..τι κακο κ αυτο ..

Ας υπαρχει ελευθερια του λογου , αλλα οχι ασυδοσια...και φυσικα να μενουμε στο θεμα..

Δηλαδη τι παει να πει δεν εχεις Mac ??

Kαι ποιος ξερει αν εχω εγω ??

Και γιατι καποιος που δεν εχει δεν μπορει να σκεφτηκε να παρει και τελικα λογω ενος μειονεκτηματος (οπως αυτος το ειδε) δεν προχωρησε τελικα στην αγορα....

Οσοι θελουν να απαντησουν ας απαντησουν , αρκει να εχει σχεση με το θεμα και φυσικα οπως ειπε και καποιος αλλος φιλος να μην αρχιζουμε τα flame

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok, καλο ειναι οντως να μην συνεχιστει.. (κ sorry αν πηγα να αναψω flame.. αλλά δεν αντεχα κ αλλο)

 

Παντως Σεβομαι τη γνωμη του καθενος. Η μονη ενσταση μου με το φιλο prantzos ειναι το οτι θελει βαθος χρονου για να κρινεις κατι.. οτι κ να ναι αυτο. Κ οτι σε ολα αυτα που κανεις (μα ολα) παντα θα μετρα και η εμπειρια που κουβαλας

 

Εχω Mac εδω κ 8 μηνες, ξερεις ποσο αβολα ενοιωθαν ολοι οι φιλοι μου?? Κ τι Μ@λακιες δε μου χαν πει.. (που αυτα δεν τα λενε ουτε μικρα παιδακια..) εγω τους ειχα πει τη γνωμη μου, απλα εκανα υπομονη, κ σημερα ολοι μου λενε: "Το συνηθισα τον iMac"- "όντως ειναι πολυ γρηγορο μηχανημα, πιο απλο,κτλ" "ποτε θα ρθουμε να δουμε τον iMac?". η μονη ενσταση ειναι στο τηλεχειριστηριο, μιας κ παταω συνεχεια pause.. ε αυτο μονο βλεπουν αρνητικα..

 

Κ μιλαω για ατομα απο αυτα που σκαμπάζουν απο pc, μεχρι βασικους χρηστες. ολοι τα ιδια μου λενε. μαλιστα 2 τους επεισα για Mac mini, μιας κ θελουν οικονομικο. Αυτα τα ολιγα..

 

Φιλικα, Χαρης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρίμα....

Ξεκίνησε πολύ ωραία το θέμα. (Εγω τουλάχιστον το ευχαριστιόμουν)

Και έμαθα και καταπληκτικά πράγματα.

 

Με το που μπήκε κάποιος ασεβείς "ξένος", έγινε κοκορομαχία (για να μην πω ποιος την έχει πιό μεγάλη), όπως 6.568.143 άλλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα μηνύματα του θέματος Τι σας χαλάει/ενοχλεί στα Mac? που δεν είχαν άμεση σχέση με το θέμα μετακινήθηκαν εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...