Προς το περιεχόμενο

Απορία με μέγεθος μηνυμάτων


alex2005

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν παιδιά μέχρι πριν λίγες εβδομάδες είχα το Nokia 6060.Σε αυτό το τηλέφωνο μπορούσα να στείλω ένα μήνυμα μέχρι 160 χαρακτήρες.

 

Τώρα πήρα το Nokia 5300 XpressMusic στο οποίο μπορώ να στείλω μέχρι 70 χαρακτήρες σε ένα μήνυμα.

 

Είναι φυσιολογικό αυτό και ξέρετε αν και πως μπορεί να διορθωθεί?

Είναι μεγάλη η διαφορά...γιατί όσο πλήρωνα για 1 μήνυμα με το παλιό κινητό πληρώνω τώρα 2.:confused:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω το συγκεκριμενο τηλεφωνο αλλα αν μπεις στις ρυθμισεις μηνυματων θα βρεις καπου μια επιλογη "κωδικοποιηση χαρακτηρων".Γυρνα αυτην την επιλογη σε "περιορισμενη υποστηριξη"...Τωρα ισως στο συγκεκριμενο μοντελο οι ονομασιες ειναι ισως διαφορετικες αλλα επιασες το νοημα.Οταν εχεις επιλεγμενη την πληρη υποστηριξη τοτε υποστηριζονται οι τονοι και τα μικρα γραμματα αλλα μικραινει το μεγεθος στα μηνυματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω το συγκεκριμενο τηλεφωνο αλλα αν μπεις στις ρυθμισεις μηνυματων θα βρεις καπου μια επιλογη "κωδικοποιηση χαρακτηρων".Γυρνα αυτην την επιλογη σε "περιορισμενη υποστηριξη"...Τωρα ισως στο συγκεκριμενο μοντελο οι ονομασιες ειναι ισως διαφορετικες αλλα επιασες το νοημα.Οταν εχεις επιλεγμενη την πληρη υποστηριξη τοτε υποστηριζονται οι τονοι και τα μικρα γραμματα αλλα μικραινει το μεγεθος στα μηνυματα.

 

Ευχαριστώ πολύ prizi αυτό ήταν τελικά!

Πως έχω την εντύπωση πως το είχα δοκιμάσει αυτό και δεν είχε δουλέψει?:oops:

Τέλος πάντων ήταν απλό τελικά!

Thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...