Προς το περιεχόμενο

ΟΤΕΝΕΤ Η' CONN-X


Προτεινόμενες αναρτήσεις

θα ήθελα την βοήθεια σας στην επιλογή ενος πακετου dsl. εχω forthnet και την κάνω με ελαφρα πηδηματακια....

 

Υπάρχουν 2 προσφορές απο τα multirama για το conn-x και για το On-dsl.

Υπάρχει κάποια σημαντική διαφορά ανάμεσα στις 2 εταιρίες ?

Υπάρχει κάποια διαφορά στις παροχές και στην ποιότητα των υπηρεσιών τους

?

 

θα ήθελα την βοήθεια σας για την επιλογή του πακέτου ή αν έχετε και κάποια άλλη πρόταση .... (για επαρχία)

 

 

Σας ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι ουσιαστική διαφορά δεν υπάρχει. Απλά η μία ανήκει στον ΟΤΕ και η άλλη στην Otenet. Το ίδιο δίκτυο χρησιμοποιούν. Ακούγεται ότι σκέφτονται να τις ενώσουν. Η μόνη διαφορά που ίσως σε ενδιαφέρει είναι ότι το OnDSL έχει δωδεκάμηνη δέσμευση, ενώ το ConnX εξάμηνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζω οτι και το ondsl ειναι με 6μηνη δεσμευση,,,, εεεε???

 

για vivodi μαλλον οχι γιατι απο οσο ξέρω δεν υπαρχει καλυψη στις Σερρες που ειμαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εχεις ηδη τον εξοπλισμο, μπορεις να κανεις το OnDSL bundle Home 768 (γραμμή & συνδρομή) που ειναι στα ?16,50 το μηνα. Το connex ειναι στα 18,5 (σιγα τη διαφορα θα μου πεις) αλλα το καλο που εχει το connex (χωρις να ειμαι σιγουρος κιολας) ειναι οτι στο κονεξ η γραμμη ειναι στο ονομα σου ενω στο ondsl οχι. Οταν ειναι στο ονομα σου και υπαρχει καποια βλαβη με τη γραμμη, μπορεις να τη δηλωσεις μονος σου στο 121 για να το ελεγξουνε πιο γρηγορα αλλιως αν δεν ειναι, θα πρεπει να μεσολαβει ο isp στον οτε.

Γι αυτο το λογο εγω connex θα εβαζα στη θεση σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η βασική διαφορά των πακέτων στο multirama που ανέφερες babinos είναι τα δώρα που δίνουν πολυμηχάνημα με το connx και εξωτερικό σκληρό με το ondsl kit. Άλλο 1 καλό του conn-x ότι ενεργοποιείται πιο γρήγορα από το ondsl kit πριν λίγες μέρες το πήρε 1 φίλος μου με το που διέκοψε τη forthnet και τον ενεργοποίησαν σε 3 εργάσιμες ενώ το ondsl kit όπως και τα πακέτα των άλλων παρόχων θέλει τουλάχιστον 10 μέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σας ευχαριστώ ολους για την βοηθεια σας. Τελικά πηρα το ondsl λογω του δώρου που διναν (ενα σκληρό 320 Lacie) που θα με χρησιμευσει κιολας....

 

Ας ελπισουμε να παν ολα καλα, οσον αφορα την μεταφορα απο την Forthnet στην Ondsl. Θα σας πω εντυπώσεις.

 

Σας ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...