Προς το περιεχόμενο

Μotorola V1100 - Downloads (games, screansavers, wallpapers)


ana_mas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά καλησπέρα,

 

μια βοήθεια γιατί θα πνίξω τον εξαδερφο μου .... Έχει μια συσκευή Motorola V1100 (ήθελα να ήξερα από που την ξετρύπωσε????)

Θέλει να του κατεβάσω screensavers, wallpapers, games το ωραίο είναι ότι ξέρω πολλές σελίδες αλλά δεν έχουν το συγκεκριμένο μοντέλο, οι πλησιέστερες που βρήκα είναι V1050 και V1150. Γνωρίζετε αν του κατεβάσω παιχνίδια (με βάση αυτές τις δύο συσκευές) αν θα παίξει??? Έχει κάνει κάποιος μια τέτοια κίνηση? Γιατί για wallpaper δεν νομίζω ότι θα έχει κανένα πρόβλημα...

Μήπως ξέρει κάποιος από εσάς κάποια σελίδα που να έχει free downloads για το συγκεκριμένο μοντέλο???

 

Σας ευχαριστώ εκ τω προτέρων για την βοήθεια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα screensavers και wallpapers του κατέβασα ότι ήθελε και δεν ήθελε ...

Τώρα τα games έχω πρόβλημα στο να περάσω τα παιχνιδια μέσα, να τα εγκαταστήσω ακολούθησα τις οδηγίες των site αλλά δεν....

Java υποστηρίζει.... στην εγκατάσταση δεν τα έχω καταφέρει.... Τι στο καλό κάτι μου ξεφεύγει βρε παιδιά αν έχετε υπόψιν κανα site που να έχει συμβατά παιχνίδια με αυτή την συσκευή πείτε μου....

 

Thanks προκαταβολικά....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα παιχνιδια και οι εφαρμογες στα motorola αν δεν κανω λαθος ειναι σε αρχεια .jar και .jad . Τα στελνεις μεσω bluetooth η με καλωδιο usb;Λογικα μολις τα επιλεγεις θα επρεπε να σου λεει για το αν θελεις να τα κανεις εγκατασταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι Bomber-21 έχει βάλει μια μικρή θα το δοκιμάσω και θα σου πω....

 

Εdit 23:00

 

Λοιπόν ρίχνω στην κάρτα όλα τα files και πάω στο μενου Παιχνίδια επιλεγω => νέα εγκατάσταση (αφού πρώτα έχω ορίσει την αναζήτηση των φακέλων να γίνεται από την κάρτα μνήμης) αλλά κενό δεν βλέπει κανένα από τα τρία παιχνίδια που δοκίμασα.

Το ωραίο είναι ότι αυτή η συσκευή δεν έχει μενού εφαρμογές για να το δω ... Επίσης πήγα μέσα στο μενού ρυθμίσεις και βρήκα τα Java μπας και έχει εκεί την δυνατότητα εγκατάσταση νέων εφαρμογών αλλά τζίφος...

 

Δεν έχω ξανασχοληθεί με παιχνίδια και έχω μαύρα μεσάνυκτα και με αυτή την συσκευή...

 

 

Εdit 3:20

 

Λοιπόν τα πέρασα στο κινητό με επιτυχία και συγκεκριμένα η λύση στην αδυναμία επιλυθήκε ως εξής: για να αναγνωρίσει το V1100 το αρχείο .jar χρειαζόταν ταυτόχρονη εγκατάσταση και το αρχείο με επέκταση .jad ώστε να το "δει" το λογισμικό της συσκευής και να εγκαταστήσει το παιχνίδι αφού πέρασα τα αρχεία στην συσκευή στην συνέχεια πήγα στο μενού που ανέφερα και πιο πάνω παιχνίδια=> επιλογές=> νέα εγκατάσταση => και μου εμφάνιζε τα ονόματα των παιχνιδιών που ήθελα να εγκαταστήσω.

Αυτά....

 

Παιδιά σας ευχαριστώ και τους δύο σας για την πολύτιμη βοήθεια σας...

 

Να ΄στε καλά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...