Προς το περιεχόμενο

Guilty Pleasures: Tα τραγούδια που μισούμε να αγαπάμε...


kidask

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επλίζω να μην υπάρχει αντίστοιχο topic (έψαξα λίγο).

 

Μερικές φορές κολλάμε με τραγούδια τα οποία δυσκολευόμαστε να πούμε ότι μας αρέσουν (τουλάχιστον σε αυτούς που έχουν τα ίδια γούστα με εμάς)

Ξεκινάω χωρίς αιδώ:

 

1. Disco Girl - Σάκης Ρουβάς !!!

2. Deeply Dippy - Right Said Fred (τους θυμάται κανείς;;;)

3. Κάποιο του Πετρέλη (Δεν θυμάμαι τίτλο)

4. Christina Aguilera (γενικώς λόγω φωνής)

5. Booogeyman - KC and the Sunshine Band

 

Και άλλα που θα μου έρθουν αργότερα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είδος μουσικής: χμμμμ....δεν μπορώ να προσδιορίσω μόνο ένα αλλά θα σου πώ ότι έχω κόλλημα με τις κλασσικές μπάντες του Stoner Rock (κυρίως Kyuss), τελευταία ακούω συνέχεια τα άλμπουμ του Bonobo (Ninja Tunes), οι REM είναι από τα αγαπημένα μου group, θεωρώ ότι οι Beatles ήταν πολύ μπροστά από την εποχή τους και ειδικά ο George Harisson και βρίσκω πολλά ενδιαφέροντα συγκροτήματα στην ελληνική "underground" σκηνή (Spinalonga recs. κλπ.). Κατά τα άλλα ακούω και αρκετή κλασσική μουσική.Αυτα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλά ρώτησα γιατί που φαίνεται πολύ περίεργο ένας που ακούει π.χ. Dylan να του αρέσει ένα τραγούδι του στυλ "Αντεξα"..Τώρα για on-topic..εγώ ακούω πολύ 16 Horsepower(Woven Hand)....(βαθιά παύση) Dylan, Springsteen, Led Zeppelin, Cream, Kinks, Mark Lanegan, Pink Floyd και άλλα παλικάρια..Μισώ που αγαπώ το Torn της Imbruglia και μερικά Roxette..more to come..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλά ρώτησα γιατί που φαίνεται πολύ περίεργο ένας που ακούει π.χ. Dylan να του αρέσει ένα τραγούδι του στυλ "Αντεξα".

 

Αν δεν εισαι κολλημενος, ψωνιο, ψευτοκουλτουριαρης, με ανοιχτο μυαλο, δεν ειναι τπτ περιεργο, οι παροντες εξαιρουνται. Και εγω τρελαινομαι για doors αλλα μπορει να δακρυσω για το καλοκαιρια και χειμωνες του μητροπανου, να χορευω με το straight up της paula abdul...και μ αρεσει και το Αντεξα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...