Προς το περιεχόμενο

Window list on ubuntu only with icons?


Koultouras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στην εικόνα που φαίνεται στο πρώτο post (window list) φαίνονται τα παράθυρα που είναι ανοιχτά. Έχει για κάθε παράθυρο μια εικόνα και από δίπλα γράφει με λέξεις ποιο είναι αυτό το παράθυρο που είναι ανοιχτό.

Πώς μπορώ να το κάνω έτσι ώστε να μην φαίνονται τα γράμματα για το κάθε παράθυρο αλλά μόνο η εικόνα του κάθε ανοιχτού παραθύρου.

Τώρα ήμουν πιο κατανοητός;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω ποιός είναι ο λόγος που δεν την βλέπεις. Εγώ τις βλέπω και απο άλλο pc. Τέλος πάντων.

Την ξανα-post-άρω εδώ

Είναι έτσι e59fc434-2d09-41f8-9e29-ab82b12e23eb

και θέλω να φαίνεται έτσι 73c60704-5746-4047-98f8-f48d0e95f914

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τραβάς με img tag μια εικόνα που έχεις ανεβάσει στο esnips.com, το οποίο απαιτεί authentication για να τη στείλει. Σε σένα προφανώς θα παίζει γιατί είσαι logged in.

 

Κάνε τις attach στο post σου καλύτερα, να μείνουν και για αναφορά ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που κατάλαβα τι εννοείς (έτσι νομίζω τουλάχιστον) θα σου απαντήσω ότι αυτό που θέλεις δεν νομίζω πως γίνεται. 2 λύσεις μου έρχονται στο μυαλό.

1) Να μειώσεις το width του list ώστε να μην φαίνονται τα ονόματα (αν και δεν είναι και η καλύτερη λύση)

2) Δεν ξέρω αν έχεις δοκιμάσει το avant window navigator, δεν μοιάζει πολύ με το window list, αλλά φαίνονται μόνο τα εικονίδια, και είναι και πολύ όμορφο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, αυτό θέλω να κάνω.

Αλλά επειδή θέλω να το κάνω σε ένα laptop 1GHZ me 256 μνήμη μου φάνηκε βαρύ.

Λογικά δεν θα γίνεται.

Τες πα. Ευχαριστώ πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως δεν γίνεται καθώς το avant απαιτεί compositing ενεργοποιημένο, η αλλιώς θέλει compiz ή κάτι αντιστοιχο για να τρέξει και σε 1 γίγα μηχανάκι δυστυχώς δεν νομίζω να το τραβάει. :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...