Προς το περιεχόμενο

Θορυβώδες ανεμιστηράκι!


Ventrix

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω το ανεμιστηράκι της μάνας του επεξεργαστή intel p4, το οποίο "σκούζει" εκνευριστικά!

 

Ακούγεται το σββββββ λες κ δεν έχει καθόλου λιπαντικό. Τι μπορώ να του βάλω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως όταν κλείνεις το πλαινό, αυτό πιέζει κανενα καλώδιο και το φέρνει σε επαφή με το ανεμηστιράκι??? Μάλλον κάτι τέτοιο συμβαίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω το ίδιο προβλημα είχα και πήρα μια ζαλμαν συγκεκριμένα αυτή και έγινε αθόρυβο και πολύ καλύτερο σε θερμοκρασία

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=26174032&product=780618

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άκου να δεις εγώ τι έκανα σε έναν παλιό επεξεργαστή AMD 850mhz που βάραγε η ψύκτρα και το ανεμιστηράκι. Επειδή δεν έβρισκα τόσο παλιά ψύκτρα (παράλληλα και το ανεμιστηράκι της) έβαλα κάποια μαξιλαράκια εκεί ακριβώς που βιδώνουν, για να αποροφούν τους κραδασμούς και να μη με τρελαίνουν. Ήταν μικρά κομμάτια διάτριτου αφρολέξ. Τώρα δεν υπάρχει καθόλου θόρυβος. Επειδή όμως εσένα είναι καινούργιος ο επεξεργαστής σου μην το τολμήσεις εκτός και αν είσαι περίεργος....Εμένα δε με ένοιαζε και τόσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλαξε το φιλε. Τα εφτυσε το αμεμιστηρακι. Εγω παντως σε καινουργια καρτα γραφικων μου χαλασε, το αλλαξα με ενα του εμποριου, και 5 χρονια τωρα δεν εχει παθει τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια....γιατι δεν κανεται ενα search πριν ποσταρεται....τελος παντων. βαλε λαδι πισω απο το αυτοκολλητο που εχει,στον κεντικο αξονα,(οχι γρασο για μηχανη που εχουν πει καποιοι εδω μεσα,λεπτο λαδακι...η babyoil,ειναι για πολλες δουλιες τελικα :) ) η καλυτερη λυση παντως ειναι ενα επωνυμο π.χ zalman....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με μια σταγονα λαδι πισω στον αξονα οπως λεει και ο nik00ss ισως δεις διαφορά. Εγω ετσι εχω κανει σε πολλα ανεμιστηρια βαζοντας ελαχιστο απο ενα λαδι singer της μηχανης της μανας μου και υπαρχει βελτιωση. Η πιο σιγουρη λυση παντως ειναι να βαλεις μια αλλη ψυκτρα με δικο της ανεμιστηρα για να ησυχασεις μια και καλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...