Προς το περιεχόμενο

σπαστικο προβλημα με Nero Show time-υπαρχει λυση ?


warewolf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

οταν παιζω ταινιες με το nero show time παρατηρω οτι μετα απο λιγα λεπτα αποσυγχρονιζεται η εικονα με τον ηχο.

το κανουν ολες οι εκδοσεις nero που εχω δοκιμασει.

το windows media player δεν το κανει (η το κανει παρα πολυ σπανια) αλλα δυστυχως, δεν υποστηριζει τις ελληνικες γραμματοσειρες και δεν εχω υποτιτλους.

εχω βρει λυση για το nero show time και ειναι η εξης:

κατα την αναπαραγωγη, πηγαινω το ποντικι επανω στη slide bar οπου κινειται και μας δειχνει σε ποιο σημειο εχει φτασει το play.

αν κανω κλικ επανω στο μερος που κινειται η μπαρα ο ηχος συγχρονιζεται παλι.

ομως πρεπει να προσεχω να σημαδεψω καλα για να μην παει το εργο προς ή πισω. εχω εκπαιδευτει και παντα η ταινια συνεχιζει απο το ιδιο σημειο.

ειναι σπαστικο ομως να κανω καθε λιγα λεπτα κλικ επανω στην μπαρα play στο κινουμενο σημειο.

υπαρχει λυση σε αυτο ?

δεν υπαρχει καποιος player οπου να μην κανει το προβλημα αυτο και να υποστηριζει ελληνικες γραμματοσειρες για να τον βαλω και να ησυχασω ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενταξει. εβαλα το kmplayer και ειναι ολα τζαμι.

αλλα βλεπω οτι αρκετοι προτιμουν τον bs player.

εχουν μεγαλες διαφορες αυτοι οι δυο ?

θελω πλαυερ να παιζει σε οχι δυνατο υπολογιστη,να εχω υποστηριξη ελληνικων υποτιτλων χωρις προβλημα

και να ειναι συμβατος με πολλα φορμα αρχειων

το καλο με τον km player ειναι οτι δεν χρειαζεται εξωτερικους codecs και ειναι ελαφρυ σαν προγραμμα.

στον αντιποδα, ο bsplayer σε σχεση με τον km σε τι θα μπορουσε να με εξυπηρετησει καλυτερα ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...