Προς το περιεχόμενο

pH


alt10

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα

ο πατερας μου ειναι χημικος και διοριστικε σε ενα λυκειο αλλα εκει δεν εχουν καλο εργαστηριο και θελει να μαθει που μπορει να βρει πεχαμετρα ψηφιακα και ποσο περιπου εχουν και πεχαμετρικο χαρτι αυτα λογια μετρανε το pH του διαλυματος . θα τον ενδιεφερε η δευτερη λυση επειδη ειναι πιο φτηνη .

 

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και καλυτερα σε χαρτι γιατι αυτα ειναι πανακριβα αμα το δημοσιο δεν εχει ο πατερας μου θα τα παρει ??? αρα μονο το χαρτι πλεον που θα βρω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πεχαμετρικό χαρτί, που ήθελα μια φορά για μια εργασία, είχα βρει σε ένα από τα μεγάλα και οργανωμένα φαρμακεία, δηλαδή αυτά που φτιάχνουν κρέμες, βότανα κλπ. Τιμή δε θυμάμαι αλλά πάντως δεν ήταν ακριβό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα

ο πατερας μου ειναι χημικος και διοριστικε σε ενα λυκειο αλλα εκει δεν εχουν καλο εργαστηριο και θελει να μαθει που μπορει να βρει πεχαμετρα ψηφιακα και ποσο περιπου εχουν και πεχαμετρικο χαρτι αυτα λογια μετρανε το pH του διαλυματος . θα τον ενδιεφερε η δευτερη λυση επειδη ειναι πιο φτηνη .

 

ευχαριστω

 

Νομιζω οτι μπορεις να βρεις 'πεχαμετρα' (ψηφιακα ή χαρτινα) σε καταστηματα ενυδρειων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και καλυτερα σε χαρτι γιατι αυτα ειναι πανακριβα αμα το δημοσιο δεν εχει ο πατερας μου θα τα παρει ???

Δεν είναι εξωφρενικά ακριβά, αλλά 100-150? θα τα δώσει. Σίγουρα θα βρει σε καταστήματα με ενυδρεία αλλά δεν αποκλείεται να βρει και σε καταστήματα με ηλεκτρονικά εξαρτήματα (π.χ. Ακτίνιο, Κατουμάς, Γιαννακόπουλος, Ξηρουχάκης... ) που ίσως να είναι και αρκετά φθηνότερα.

Επειδή στην Ελλάδα ο εξοπλισμός ενυδρείων είναι αρκετά ακριβός, αν μπορεί να παραγγείλει από εξωτερικό, δες αυτό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...