Προς το περιεχόμενο

Επιλογή ψηφιακής μηχανής


kosmasgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά :)

Ειμαι ανάμεσα σε δύο φωτογραφικές Sony φυσικά :)

 

1. http://www.eshop.gr/show_per.phtml?id=PER.563102 329ευρώ

PER.563102.jpg

 

2. http://www.eshop.gr/show_per.phtml?id=PER.563100 289ευρώ

PER.563100.jpg

 

:mrgreen: Πιστεύω η πρώτη έχει αρκετά υπέρ αλλά το design της δεύτερης με συγκινεί :) Λοιπόν θέλω ξεκάθαρη απάντηση πιο να πάρω και γιατί :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παλι θα πω πως η δευτερη ειναι καλυτερη, αυτο που ανεβαζει την τιμη ειναι τα 12.1 megapixels της πρωτης τα οποια σου ειναι πρακτικα αχρηστα, εκτος κι αν φτιαχνεςι γιγαντοαφισες, αλλα δεν ειναι θεμα παρε οποια σου αρεσει εκει μια χαρα φωτογραφιες θα τραβανε και οι δυο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πιστεύω ότι υπερτερεί σε κάτι η δεύτερη. Εκτός της εμφάνισης. Μάλλον την πρώτη θα πάρω. Ευχαριστώ πάντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ότι έχει μεγαλύτερο αισθητήρα και εμφανώς καλύτερο φακό η πρώτη, δεν το παρατήρησε κανείς?

 

φίλε μου σαφώς και να προτιμήσεις την πρώτη αν βγαίνεις οικονομικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αύριο πάω να κλείσω την πρώτη. Καμιά θηκούλα όμορφη μπορεί να μου προτείνει κανείς ? Και κάρτα μνήμης καλή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν περάσεις μια βόλτα στο cosmos απο public και γερμανό θα βρείς πολλές. όποια σου αρέσει, τσιμπα την. καλορίζικη η μηχανή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ότι έχει μεγαλύτερο αισθητήρα και εμφανώς καλύτερο φακό η πρώτη

 

σ' αυτο εχεις δικιο βεβαια σε αυτες τις compact και για το ειδος φωτογραφιων που θα τη θελει, αυτο παιζει μικρο ρολο, απλα αν παρει απο τη w σειρα καλυτερα να παρει αυτη ή ακομα και αυτη με πολυ λιγοτερα χρηματα, και σιγα τη διαφορα που θα δει

 

δεν υπαρχει κανενας λογος για 12.1 megapixel

 

για να μην παρεξηγηθω πρωτος του πα να παρει οποια θελει δεν προσπαθω να τον πεισω για κατι...lol

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετά απο πολύωρο ψάξιμο και reviews στο internet κατέληξα στην εξής φωτογραφική

 

PER.563197.jpg

 

Παρόλο που οι άλλες είναι ακριβότερες η συγκεκριμένη έχει καλύτερη βαθμολογία σε αρκετά review που κοίταξα.

Οπότε κλείνω αυτήν αύριο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως καλύτερα την F40 (ή ακόμα καλύτερα την F31 αν μπορεί να τη βρεί κάπου). Τα 12 megapixels της F50 είναι πάρα πολλά για το super CCD της Fuji και τα τελευταία μοντέλα με αναλύσεις πάνω από 6 megapixels έχουν απλά καλή ποιότητα σε μεγάλα ISO και όχι τον εντυπωσιακά χαμηλό θόρυβο που είχαν τα παλιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...