Προς το περιεχόμενο

GECUBE HD2600PRO 512 AGP + ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑ?


klog

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καταρχάς καλησπέρα

 

Θέλοντας να αλλάξω την κάρτα γραφικών που έχω εδώ και αρκετό καιρό είχα την φαεινή ιδέα πως η παραπάνω υλοποίηση που έχει το Πλαίσιο καλύπτει.

Πάω λοιπόν την τσιμπάω ανοίγω το pc την κουμπώνω και σαν καλός κύριος περνάω και του τελευταίους catalyst.

Κάνω λοιπόν ένα ωραίο restart και βλέπω το γαιδουράκι ,που έλεγε και ο Μπονάτσος, να λέει πως δεν υπάρχει εγκατεστημένη κάρτα....

Για να μην τα πολυλογώ διαβάζοντας το βιβλιαράκι βλέπω πω ζητά min τροφοδοτικό 550w.

Ε όπως καταλάβατε το δικό μου είναι μικρότερο.

Ρωτώ λοιπόν, αν πάρω ένα μεγαλύτερο λογικά θα δουλέψει(βάσει της εμπειρίας σας καθώς πάντα μπορεί να υπάρχουν άλλοι παράμετροι)

 

και

 

Δε πιστέυω να έπαθε καμια ζημιά όσο προσπαθούσα να κάνω εγκατάσταση τα παρελκόμενα.??

 

Μητρική είναι η ASUS A8V Deluxe με AGP 8X.

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω μολις πριν απο λιγο την τοποθετησα σε 400αρι τροφοδοτικο SILVER POWER

400W P2C και δουλευει ρολο'ι'. (δεν δοκιμασα ακομη να παιξω καποιο παιχνιδι με μεγαλες απαιτησεις)

Για δοκιμασε να εγκαταστησεις ξανα τους ντρα'ι'βερς με την προυποθεση πως εχεις βγαλει τους παλιους .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ζημιά δεν παθαίνει από το τροφοδοτικό εύκολα, αλλά το δικό σου πρόβλημα προφανώς και δεν διμιουργείται από το τροφοδοτικό...

δοκίμασε να βγάλεις τελείως τους drivers με driversweeper, και να τους ξαναπεράσεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

re pedia ke gw pira tin idia karta prin merikes meres....ke enw katevazw allous drivers apo tin ati gia afto to montelo mou lei oti den iparxi antistixo hardware sto systima mou ke den kani egantastasi tous drivers...

dexete mono tous drivers pou ixe i karta mazi tis.

Ke mou kolai se merika pexnidia, sigekrimena sto wow.

Exw ke gw mikro trofodotiko (450W), ta exw dokimasi ola akoma ke sto plaisio pou tin piga pisw mou ipan oti i karta ine ok.Na parw allo trofodotiko i tha dwsw tsaba lefta?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δοκιμασε να βαλεις αυτους.

http://ati.amd.com/support/driver.html

 

εμενα ΜΟΝΟ οι drivers απο το επισημο site της amd-ati μου δουλευουνε.ουτε αυτοι απο το site της gecube,μου εμφανιζε το ιδιο προβλημα και εμενα.οπως επισης δεν μου εμπαιναν και αυτοι που ειχε μεσα το cd που πηρα μαζι με την καρτα.γενικος η ati γ@μιε@@ με τους drivers.

 

αν συνεχιζει το προβλημα,μπες στα win σε safe mode,κανε uninstall,και ξανακανε εγκατασταση χωρις το catalyst.μονο τους drivers.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...