Προς το περιεχόμενο

Five PC Gaming Myths


john2gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://www.extremetech.com/article2/0,1697,2188336,00.asp

 

No matter what you read on your favorite gaming website or forum, PC games don't play second-fiddle to consoles. The games aren't selling worse than console games when you look at the big picture. The copy protection stuff isn't really that bad—the bad cases are the only ones that people talk about. PCs have online gaming communities that rival anything found on consoles. PCs aren't nearly as unreliable as you may have been led to believe. Besides, how many people have dealt with Xbox 360s due to the infamous "red rings of death?" I had to return my Nintendo Wii within weeks of buying it, because the video chip died. Garnett Lee over at 1Up had a faulty PS3. The consoles are pretty reliable relative to PCs, but it's not as lopsided as the world would have you think.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα το pc gaming πεθαινει.

οταν βλεπεις παραδοσιακες pc gaming εταιρειες να ριχνουν το βαρος τους στις console πλατφορμες,καταλαβαινεις οτι αλλαζουν οι εποχες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαφωνώ.

Το PC gaming δεν πεθαίνει,και ούτε θα πεθάνει.Απλά,οι κονσόλες παίρνουν ένα up αυτόν το καιρό,τίποτα περισσότερο,τίποτα λιγότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω αυτο που βλεπω ειναι οτι το pc gaming τα τελευταια χρονια εχει γινει πολυ πιο διασκεδαστικο απο τις κονσολες και το λεω εκ πειρας.Ο,τι τιτλο και να μου φερεις σε xbox360 ή ps3 δεν προκειται να με κολλησει πανω απο ωρα.Αντιθετα στο pc μπορει να κατσω και ολο το βραδυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω αυτο που βλεπω ειναι οτι το pc gaming τα τελευταια χρονια εχει γινει πολυ πιο διασκεδαστικο απο τις κονσολες και το λεω εκ πειρας.Ο,τι τιτλο και να μου φερεις σε xbox360 ή ps3 δεν προκειται να με κολλησει πανω απο ωρα.Αντιθετα στο pc μπορει να κατσω και ολο το βραδυ

συμφωνω σε ολα εκτως του σημειου οτι δν θα κατσω πανω απο 1 ωρα σε κονσολα διοτι αν πιαστω με ρπγ μπορει να κατσω σε κονσολα μεχρι να το τελιωσω.Το ιδιο παει και στα PC αν μου αρεσει το game καθομαι μεχρι να το τελιωσω.

 

On-topic:Οτι το PC gaming φαινετε να πεθενει ειναι αληεθια αλλα να αναφερω το οτι δν πεθαινει απλα ετοιμαζει οτ μεγαλο χτυπημα του εναντιων των κννσολων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

to pc gaming den prokeitai na pe8anei...mmorpgs is the main reason...oloi oi kamenoi tou planhth auta paizoun :D

 

α ναι σωστος.Ξεχασα να το βαλω στο ποστ μου πιο πανω :(:(

 

και ειμαι και ενας απο αυτους ;)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

to pc gaming den prokeitai na pe8anei...mmorpgs is the main reason...oloi oi kamenoi tou planhth auta paizoun :D

 

+1.Αμάν πια με αυτό το "pc gaming πεθαίνει"!Τόσα χρόνια το λέτε και ακόμα να ψοφήσει.Απλά κάθε φορά που βγαίνουν καινούργιες κονσόλες οι ικανότητες τους θα είναι λίγο μεγαλύτερες από τους υπολογιστές της εκάστοτε γενιάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To pc gaming fysika kai den pethainei. Xreiazetai vevaia kai ena pusharisma. As ftiaxoun epitelous ena Wii controller kai gia to pc! Aaa kai ana kanoun ligo kalytero optimization sta games den tha xreiazetai kathe ligo kai ligaki kainouria karta grafikwn!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tipota den pe8eni alla metatrepete se kati allo.

Lete sto melon i periodos pou den bgenoun pexnidia gia PC na einai pio megali?:?

afto apoteli megalo problima gia tous pexnidofagous...:|

Den einai lisi na pezoume sinexia LineAge, katantai vareto.

 

An oi eteries melontika apetoun multy Gpu's gia gaming, enoeite oti polis kosmos 8a tou girisi tin plati.

Einai 3x630gpu+500cpu+350mobo+400ram's+400psu+2x300hdd....=4.500eurw.

 

546fe4616ca26d.jpg

 

Tosi Dinami xriazete gia kati tetio, oi katoxoi hi-end kartas 8a apogoiteftoun me tin apodosi sto 3dmarks 2007 me DX10.

Mia proxiri ektimisi se 4 xronia otan oi GPU Ftiaxnontai sta 30nm apo 90nm simera, 8a mboroun na exoun epidoseis 3x8800ultra se 1 Gpu.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sim City 4:Rush Hour σε Xbox 360 να μου δώσουν..

yaack.

 

 

Απλά το pc μπορεί να χάνει ένα μικρό μερίδιο.

Αλλά σχεδόν όλοι οι τομείς πέρα από αθλητικά εξακολουθούν να τα πάνε καλά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ δεν δουλεύει σωστά το SLI σε μερικές περιπτώσεις ρε σεις. Ποιος τελειωμένος θα πάει σε Triple SLI (αν βγει δηλαδή στο μέλλον κάτι τέτοιο :P)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...