Προς το περιεχόμενο

sms από σταθερό τηλέφωνο


koyan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=836185

 

Αντιγράφω από εκεί:

Από την 1η Οκτωβρίου 2007 οι καταναλωτές μπορούν να στέλνουν γραπτά μηνύματα από σταθερό τηλέφωνο ΟΤΕ προς άλλο σταθερό ΟΤΕ, προς κινητό αλλά και να δέχονται μηνύματα στο σταθερό τους τηλέφωνο ΟΤΕ από κινητό τηλέφωνο ή άλλο σταθερό ΟΤΕ.

 

Για ένα μήνα οι πελάτες του Οργανισμού θα μπορούν να στέλνουν δωρεάν απεριόριστα γραπτά μηνύματα από σταθερό τηλέφωνο ΟΤΕ προς σταθερό ΟΤΕ, προκειμένου να γνωρίσουν τη νέα υπηρεσία.

 

Έχει κανείς ιδέα? Πως γίνεται? Πως μπορούμε να μάθουμε αν η συσκευή μας είναι συμβατή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασα να στείλω στον εαυτό μου (γιατί δεν ξέρω ποιός άλλος γνωστός μπορεί να έχει συμβατή συσκευή :mrgreen: ) και ήρθε, αλλά οι Ελληνικοί χαρακτήρες απλά δεν εμφανίζονται.

Επιπλέον, τα 4,7 λεπτά/SMS δεν είναι κομματάκι ακριβά όταν με τα ίδια χρήματα μιλάς 2 λεπτά; Υποτίθεται ότι το SMS είναι ένας οικονομικός τρόπος να πεις κάτι σύντομο.

 

Edit Τελικά τα Ελληνικά εμφανίζονται (έπρεπε να ρυθμίσω το Character Set της συσκευής για να τα εμφανίζει :P)

 

Μήπως το topic ταιριάζει καλύτερα στο φόρουμ της σταθερής τηλεφωνίας; :roll:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=836185

 

Αντιγράφω από εκεί:

 

 

Έχει κανείς ιδέα? Πως γίνεται? Πως μπορούμε να μάθουμε αν η συσκευή μας είναι συμβατή?

 

Εχεις isdn συνδεση νομιζω προσφερει.Καλεσε το isdn helpdesk να σε ενημερωσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασα να στείλω στον εαυτό μου (γιατί δεν ξέρω ποιός άλλος γνωστός μπορεί να έχει συμβατή συσκευή :mrgreen: ) και ήρθε, αλλά οι Ελληνικοί χαρακτήρες απλά δεν εμφανίζονται.

Επιπλέον, τα 4,7 λεπτά/SMS δεν είναι κομματάκι ακριβά όταν με τα ίδια χρήματα μιλάς 2 λεπτά; Υποτίθεται ότι το SMS είναι ένας οικονομικός τρόπος να πεις κάτι σύντομο.

 

Edit Τελικά τα Ελληνικά εμφανίζονται (έπρεπε να ρυθμίσω το Character Set της συσκευής για να τα εμφανίζει :P)

 

Μήπως το topic ταιριάζει καλύτερα στο φόρουμ της σταθερής τηλεφωνίας; :roll:

 

Φαρμακειο ειναι, και χωρις συνταγη να πληρωσεις μονο την αναλογια σου.:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=836185

 

Αντιγράφω από εκεί:

 

 

Έχει κανείς ιδέα? Πως γίνεται? Πως μπορούμε να μάθουμε αν η συσκευή μας είναι συμβατή?

 

Tους εκαψες ολοι αβερτα κουβερτα δοκιμες θα κανουν,μηπως εισαι αποτον οτε. :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν στέλνω από κινητό σε σταθερό με ενημερώνει φωνητικά κάποια υπηρεσία του ΟΤΕ

Οταν στέλνω από σταθερό σε κινητό το λαμβάνω γραπτά

Δεν έχω δυο σταθερά με sms για να δοκιμάσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι τσάμπα - απεριόριστα μηνύματα από σταθερό σε σταθερό - για 1 ΜΗΝΑ. Από εκεί και πέρα αρχίζουν οι χρεώσεις. Για κινητό βέβαια, πληρώνεις από τώρα.

Το δοκίμασα και είναι πολύ καλό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω δυο σταθερά με sms για να δοκιμάσω
Στείλε στον εαυτό σου όπως έκανα εγώ.

 

Tους εκαψες ολοι αβερτα κουβερτα δοκιμες θα κανουν,μηπως εισαι αποτον οτε. :-D

Παίζουμε τώρα που είναι δωρεάν, γιατί από τον άλλο μήνα δεν... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στείλε στον εαυτό σου όπως έκανα εγώ.

 

 

Παίζουμε τώρα που είναι δωρεάν, γιατί από τον άλλο μήνα δεν... :P

 

Καλα ειναι να δοκιμασετε τωρα εσεις, διοτι εγω τον εχω αποχαιρετησει εδω και 3 μηνες περιπου.Εαν γνωριζει κανεις σας, εγω που δεν εχω αριθμο του οτε μπορω να λαβω και εαν γινετε ποσο θα πληρωσει ο αποστολεας,φυσικα εκεινος δεν γνωριζει οτι ειμαι εκτος οτε διοτι ειμαι με φορητοτητα σε αλλη εταιρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

δεν νομιζω οτι εξυπηρετει καπου αυτη η κίνηση

εδω λεμε να μειωσουμε τον ΟΤΕ κ ολοι ειναι με ενα κινητο στο χερι

 

προσωπικα κ απο το κινητο βαριεμαι να στειλω μηνημα.προτιμω να τηλεφωνησω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα δεν είναι για συχνή χρήση όπως στα κινητά και η αποστολή σε σταθερό δε συμφέρει γιατί αν έχεις τόσα λίγα να πεις που να χωράνε σε ένα SMS, συμφέρει να τα πεις προφορικά.

Είναι όμως χρήσιμο για αποστολή από ή προς κινητό που η ομιλία στοιχίζει αρκετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...