Προς το περιεχόμενο

Αναβάθμιση σε Amilo 1667


PanTes

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω ένα Fujitsu Amilo 1667 και σκέφτομαι να του βάλω λίγη μνήμη, καθώς και ένα πιο γρήγορο σκληρό....

Την αναβάθμιση θα την κάνω μόνος μου (ελπίζω να τα καταφέρω) αλλά έχω μερικές ερωτήσεις....

1. Πως θα δω πόσα ελεύθερα slots μνήμης έχει χωρίς να τον ανοίξω....(δεν το γράφει το manual).

2. Τώρα έχει 2Χ512 ddr 333, αν βάλω στα 400Μhz θα υπάρξει πρόβλημα?

3. Υπάρχουν προβλήματα ασυμβατότητας με τις διάφορες μάρκες μνήμης που κυκλοφορούν?

4. Θα δω διαφορά με έναν σκληρό στις 5400 από αυτόν που έχω τώρα στις 4200?

 

Thanx!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου απαντησω στο 4 που ξερω: Ειχα 5400 και εβαλα 7200. Η διαφορα ηταν πολυ μεγαλη. Η μερα με τη νυχτα...Σιγουρα αξιζει τον κοπο. Τωρα για τις μνημες ο Toshiba μου εχει ξεχωριστο πορτακι που ξεβιδωνεις 2 βιδες και βλεπεις ποσα slot εχει. Ισως ειναι το ιδιο ευκολο και στον δικο σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1,2, logika k apo autes pou yprxoun 2 tha exei, synithws 2 exoun k ta dika sou vlepw einai piasmena, opote prepei na...vgaleis gia na valeis..anoikse kapaki k des...

3 oi markes den paizoun rolo, ta noumera xronismou k oi syxnotites nai..twra vevaia koitame k tin poiotita apo tin alli...

4 analoga ti eidous xristis eisai, apla gia na akous mousiki i na trexeis tainies apo to hdd????tote oxi idiaiteri alla k pali tha eisai poly kalytera apo twra

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...