Προς το περιεχόμενο

Παίδες HELP!!!!


jimmyakan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χθες εκανα scan με το spybot και αφου μου πηρε αρκετη ώρα να σβήσει τα threats που βρηκε, εσβησε οτι εικονίδιο υπήρχε στην επιφάνεια εργασίας.Αμέσως κάνω restart και δεν μπόρεσα να μπω στα windows.μου ΄βγάζει οτι NTLDR is missing.φτιάχνω μια δισκέτα από το site http://tinyempire.com/notes/ntldrismissing.htmη οποία υποτίθεται οτι θα με έβαζε στα windows ή τουλάχιστον σε λειτουργία safe mode μου βγάζει το μήνυμα Windows could not start because file "<Windows Root>\system32\hal.dll was missing or corrupt.Απ'ο εκεί και πέρα το ΧΑΟΣ...Εχω τα windows 2000 και κατι πήρε το ματι μου για την recovery console που περιέχει το cd των windows 2000.Είναι ασφαλές γιατι δεν θέλω σε καμία περίπτωση να χάσω ούτε ένα αρχείο...Σας παρακαλώ λίγη βοήθεια κια σας ευχαριστώ προκαταβολικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλή η ιδέα σου αλλα μεσα στο pc έχω και καποια λογιστικα προγράμματα του πατέρα μου που για να τα ξαναεγκαταστήσεις θέλει ολόκληρη διαδικασια!!!οπότε λίγο δύσκολο νομίζω.thanks πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Για την recovery console των 2000 δεν ξερω να σου πω,αλλα σε αντιστοιχο προβλημα(ntldr is missing κλπ)με ειχε βοηθησει μια χαρουλα η αντιστοιχη console των xp,χωρις να χασω δεδομενα εννοειται.Ενα copy του ntldr χρειαστηκε απο το cd των xp και ημουν οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Yeap.To ntldr αν θυμαμαι σωστα πρεπει να βρισκεται στον c:\(ή οπου εχεις τα windows εγκατεστημενα τελοσπαντων)Με copy drive:\φακελος-που-βρισκεται-το-αρχειο-στο-cd ntldr c:\ το αντιγραφεις στο c:\.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα ρωτάω πως περίπου θα ειναι αυτην η κονσόλα γιατι δεν εχω ιδέα!!!απλα φαντάζομαι οτι θα έχει κάποιου είδους εντολή ωστε να αντιγράφει το αρχείο που λειπει απο το cd στο pc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...