Προς το περιεχόμενο

mnimes oxi idies


wizzyman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

evala se ena pc pou eixe idi mia mnimi ddr 256 pc2100 me frequency 100 kai 133 ..evala akoma mia ddr i opoia einai 256 alli marka pc3200 kai exei frequency 133 166 200...to pc tin anagnorise kai paizei ok.sto post dixni 512,na tis afiso etsi???logika i deyteri kai pio kainourgia mnimi rixnei tin sixnotita tis sta 133???iparxei provlima???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην ανοιγω νεο θεμα, εχω τρεις μνημες DDR2 2*256 και 1*512 σε dual channel (ολες twinmos) αλλα δουλευουν στα 400 αντι για 533 λογω ενος περιορισμου της μητρικης (GA-8I945PL-G) οταν υπαρχουν πανω απο 2 dimmακια. Αν παρω αλλη μια 512 αλλα Kingston που εχω δει, θα μπορω να εχω το dual channel ή παιζει ασυμβατοτητα λογω διαφορετικης μαρκας? :-? Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πράγματι η νεα μνήμη ριχνει τη συχνότητά της...

Κοστελο δε νομίζω οτι δουλεύεις σε dual channel με τέτοια διαμόρφωση.Για να δουλέψεις σε δουαλ πρέπει να έχεις 2μνήμες ίδιου μεγέθους μάρκας και τύπου ή 4 μνήμες ιδιου τύπου. Με 3 μνήμες από τις οποίες η μια είναι διαφορετική δεν έχεις dual channel

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι ομως εχω γιατι μου το λεει και στο bios (dual channel interleaved). Τις εχω τοποθετησει οπως φαινεται εδω στη δευτερη εικονα με τα 3 dimms. Απλα η ερωτηση μου ειναι αν για να δουλευουν σε dual channel γενικα 2 μνημες, πρεπει να ειναι και το ιδιο μοντελο απαραιτητα ή μπορει και με διαφορετικες μαρκες να γινει (πχ kingston η μια και twinmos η αλλη) ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...