Προς το περιεχόμενο

Laptop και Θερμοκρασία


akou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδή δεν έχω ιδέα πως μπορεί να ελέγξει κανείς αν ανεβάζει θερμοκρασία το laptop αν κάποιος που ήξερε μου έλεγε θα ήμουν ευτυχής

 

Είδα στο πλαίσιο ότι υπάρχει μια βάση για laptop το Notebook Cooler της Zalman κανει τίποτα

 

Ο λόγος που ρωτώ είναι γιατί μου χάλασε ο παλιός desktop που έχω και θέλω και φοβάμαι να αφήσω τον laptop (Toshiba A100-906) συνεχεία ανοιχτό για κατέβασμα

 

Please help :confused:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω τον ίδιο φορητό με σένα και σε πληροφορώ ότι το άφησα τις περιόδους του καύσωνα για 72 ώρες+ συνέχεια να κατεβάζει και δεν έπαθε το παραμικρό. Είναι γερό μηχάνημα. Βέβαια μετά, για κάθε ενδεχόμενο, αποφόρτισα και φόρτισα πλήρως την μπαταρία. Για κατέβασμα επομένως δεν νομίζω ότι χρειάζεσαι καμία βάση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω την βαση της Zalman και φιλε μπορω να σου πω οτι δεν ειδα και πολλα οφελη.Απο 0 εως 2 βαθμους κατω και μετα απο πολλες ωρες λειτουργιας της βασης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα στο πλαίσιο ότι υπάρχει μια βάση για laptop το Notebook Cooler της Zalman κανει τίποτα

Εγω που εχω 19αρι λαπτοπ τι μπορω να κανω?

 

Η βαση Zalman στο ΠΛΑΙΣΙΟ ειναι για λαπτοπ 15.4

 

Το δικο μου λαπτοπ ειναι αυτο http://www.nexoc.de/Nex_arche407_db.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ θα σου προτείνω αυτό. δεν ξέρω να σου πω θερμοκρασίες ακριβώς αλλά σαφώς και είδα διαφορά. και αρκετά ήσυχο ε.. σημαντικό!

 

ούτε το δικό μου είναι 15αρι, αλλα με την βάση δεν έιχα κανένα πρόβλημα. τι κι αν προεξέχει λιγάκι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ θα σου προτείνω αυτό. δεν ξέρω να σου πω θερμοκρασίες ακριβώς αλλά σαφώς και είδα διαφορά. και αρκετά ήσυχο ε.. σημαντικό!

 

ούτε το δικό μου είναι 15αρι, αλλα με την βάση δεν έιχα κανένα πρόβλημα. τι κι αν προεξέχει λιγάκι..

κοιτα αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα αυτο

 

εντάξει, μια περίπτωση είναι. αστοχία υλικού.

 

εγώ εδώ και κανα χρόνο που το έχω, είμαι ευχαριστημένος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Re paidia mporeite na parathesete kai kamia thermokrasia opws eixame kanei palia se ena thread, exw kai egw ena toshiba A100-906 kai enw einai mia xara anebazei megales thermokrasies h 7600 kai o epeksergasteis!!Bebaia analoga me to paixnidi:

Sto Call of Duty 2 max 80, sto Medal of Honour airborne i se kana kalo rallaki 100!!!

Bebaia auto pou mou kanei entipwsi einai oti otan ftanei 100 sto airborne menei apisteuta stathero ekei...eutheia grammi leme. Otan einai idle einai stous 47 bathmous. By the way ola auta me tin Zalman, prin tin balw to kalokairi sto call of duty eftane 110 kai esbine oso kai an douleue to diko tou anemistiraki...mallon prepei na anisixw haha:mrgreen:

Thanks bibib

 

P.S.: Metriseis me Mobile Meter

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έγω έχω τον ίδιο φορητό και πάνω από 72 βαθμούς το καλοκαίρι με τον καύσωνα χωρίς κλιματισμό παίζοντας FEAR δεν ανέβασε. Πρόσφατα παίζοντας Neverwinter Nights 2 ήταν κοντά στους 60. Αυτά που λές για 100 βαθμούς!!!! είναι υπερβολικά. Έλεγξε αν η μονάδα μέτρησης είναι Κελσίου ή Φαρεναϊτ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ αγόρασα ένα ανεμιστήρα μικρό το έβαλα στο ρεύμα σημάδεψα εκεί που είχε πολύ ζέστη και οι θερμοκρασίες κατέβηκαν θεαματικά. Μιλάμε για 10-20 βαθμούς.

Για τη κάρτα γραφικών μπορεί και 25-30.

Το μόνο πρόβλημα είναι ο θόρυβος τον οποίο μπορεί κανείς με ροοστάτη να ρυθμίσει.

 

ανεμιστήρα μικρό (περίπου 1 πακέτο τσιγάρα διάμετρο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...