Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με WoW


UmbertoJeco

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά,

 

Εχω ενα MacBook Pro 17:

2.4ghz / 2gb ram / 160gb 7,200rpm / 8600GT 256mb / 1920x1200

Mac OS X 10.4.10

 

Το πρόβλημα μου ειναι πως ενω στο WoW εχω πολύ καλα fps γύρω στα 40 με 60 συνήθως υπάρχει ενα πολύ περίεργο και εκνευριστικό lag, σαν να χάνω πολλά frames με κάποιον περίεργο τρόπο, παρόλαυτα ομως, κοίταξα και τα fps δεν πέφτουν και ανεβαίνουν αλλα ειναι σταθερά.

 

Το αλλο πράγμα που παρατήρησα ειναι πως κοιτώντας στο iStat Pro widget η RAM που κατανάλωνε το WoW ήταν 512mb, ελεύθερα μου έδειχνε 128mb και idle 1.4gb. Στο παλιό μου PC σπίτι θυμάμαι οτι κατάπινε ολόκληρο το 1gb της RAM και ενω είχα γενικώς χαμηλά fps αυτο το lag δεν υπήρχε. Σκέφτηκα μήπως δεν μου εχουν τις μνήμες σε dual channel, ίσως λεω και βλακείες, γιατι και μένα μου φαίνετε περίεργο. Επίσης εχω 60hz refresh rate και δεν μπορώ να το κατεβάσω πιο χαμηλά. Σκέφτηκα μήπως φταίει και αυτο.

 

Τέλος - πάντων, γνωρίζει κανείς τι μπορεί να φταίει και πως να επιλύσω το πρόβλημα? Είναι καποιο known issue?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρέπει να είναι lag δικτύου. το σύστημα σου είναι αρκετά ισχυρό, σκέψου ότι εγώ παίζω με 15-30 fps και δεν κάνει αυτό που λες παρά μόνο όταν lagάρει λογω δικτύου, όχι απαράιτητα του provider σου αλλά του server της blizzard

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...