Προς το περιεχόμενο

MOTO GP 07 - ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ


kergaz13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγκατέστησα το Moto GP 07 και γίνεται το εξής πολύ κουφό: Όλα είναι κανονικά μέσα στο παιχνίδι, αλλά όταν είμαι σε racing mode, πάντα λίγο πρίν συμπληρώσω τον 1ο γύρο, η πίστα, η μηχανή και ο γύρω χόρος εξαφανίζονται, αλλά εξακολουθώ να ακούω κανονικά τους ήχους και να βλέπω στην οθόνη την θέση που έχω, τα χιλιόμετρα με τα οποία τρέχω και το σχεδιάγραμμα της πίστας!!!

 

Όταν πάλι τρέχω μόνος μου εναντίον του χρόνου, ή σε qualifying (με άλλες μηχανές δηλαδή), είναι όλα κανονικά!!!

 

Τι μπορεί να φταίει, έχεις κανείς καμιά ιδέα??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε τώρα το πήρα χαμπάρι ότι βγήκε, νόμιζα ότι θα έβγαινε πριν τα χριστούγεννα, το κατεβάζω και θα σου πω αν και το κόβω να αργει 1-2 μέρες γιατι κατεβαίνει πολύυυυυυυυυ αργα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε τώρα το πήρα χαμπάρι ότι βγήκε, νόμιζα ότι θα έβγαινε πριν τα χριστούγεννα, το κατεβάζω και θα σου πω αν και το κόβω να αργει 1-2 μέρες γιατι κατεβαίνει πολύυυυυυυυυ αργα.

 

Τελικά έβαλα καινούργιους drivers και το πρόβλημα λύθηκε...

 

Πάντως γενικά είναι σχετικά ελαφρύ, σε 3,2GhZ, 1GB RAM DDR 400, και 7600GT πάει μια χαρά σε 1280χ1024 και όλα στο full

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρομαι, εγώ ακόμα είμαι στο 30% ελεος δλδ. Τέσπα σαν παιχνιδάκι τι λέει? τι εντυπώσεις σου άφησε?

 

Μου αρέσει πολύ, αν και έχω παίξει λίγο.

 

Σου δίνει έντονα την αίσθηση της ταχύτητας και νομίζεις πραγματικά πως είσαι αναβάτης στην μηχανή. Θέλει αρκετό "σεβασμό" στο θηρίο που οδηγείς, γιατί το να βρεθείς εκτός πίστας ή να πάρεις τούμπα είναι πολύ εύκολο. Κάτι άλλο που είδα (αλλά δεν πρόλαβα να το δοκιμάσω) είναι ότι μπορείς να επιλέξεις το ποσοστό στο οποίο θες το παιχνίδι να είναι arcade ή simulation.

 

Γραφικά έχει καλά, ήχο καλό, και φυσικά περιλαμβάνει όλους τους οδηγούς και τους κατασκευαστές.

 

Γενικά αξίζει με το παραπάνω (και ειδικά με το "τιμονάκι" που χτύπησα τελευταία)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Τελικά έβαλα καινούργιους drivers και το πρόβλημα λύθηκε...

 

Πάντως γενικά είναι σχετικά ελαφρύ, σε 3,2GhZ, 1GB RAM DDR 400, και 7600GT πάει μια χαρά σε 1280χ1024 και όλα στο full

 

To πρόβλημα εμφανίστηκε δριμύτερο. Τώρα, όχι μόνο μαυρίζει η οθόνη πριν την ολοκλήρωση του 1ου γύρου (σε αγώνα) αλλά και κάνει κάτι restart στην μεταβατική οθόνη λίγο πριν αρχίσω να τρέχω.

 

Το έχει βάλει κανένας, τρέχει κανονικά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα εγώ που το έπαιξα με τη χ1950προ δεν μου έβγαλε κάποιο προβλημα. Αφού λες ότι πέρασες του τελευταίους drivers, δεν ξέρω τι άλλο να σκεφτώ απο πλευράς software. Σε άλλα παιχνίδια σου κάνει παρόμοια προβλήματα. Μήπως ζεστένεται παραπάνω η κάρτα ή ο επεξεργαστής και κλείνει τι θερμοκρασίες πιάνουν κατι τη διαρκεια του παιχνιδιου. Χρησιμοποιησε κάποιο πρόγραμμα σαν το riva tuner, ati tray tools, klp για να δεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα εγώ που το έπαιξα με τη χ1950προ δεν μου έβγαλε κάποιο προβλημα. Αφού λες ότι πέρασες του τελευταίους drivers, δεν ξέρω τι άλλο να σκεφτώ απο πλευράς software. Σε άλλα παιχνίδια σου κάνει παρόμοια προβλήματα. Μήπως ζεστένεται παραπάνω η κάρτα ή ο επεξεργαστής και κλείνει τι θερμοκρασίες πιάνουν κατι τη διαρκεια του παιχνιδιου. Χρησιμοποιησε κάποιο πρόγραμμα σαν το riva tuner, ati tray tools, klp για να δεις

 

Δεν αντιμετωπίζω κανένα παρόμοιο πρόβλημα σε άλλα παιχνίδια. Επίσης οι θερμοκρασίες cpu/gpu/mobo είναι πάρα πολύ καλές (μιας και πρόσφατα άλλαξα κουτί - ψύκτρα, τα οποία αποδίδουν πολύ καλά). Επίσης, αποκλείω να παίζει κάτι με το τροφοδοτικό μιας και έχω ένα 450W, και γενικά δεν αντιμετωπίζω άλλα παράξενα προβλήματα.

 

Κάτι μυστήριο γίνεται προφανώς, αλλά δεν έχω ιδέα πώς να το αντιμετωπίσω. Σκέφτηκα μήπως αρχίσω να παίζω με τις ρυθμίσεις της κάρτας γραφικών, αλλά τρέχα γύρευε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά έβαλα καινούργιους drivers και το πρόβλημα λύθηκε...

 

Πάντως γενικά είναι σχετικά ελαφρύ, σε 3,2GhZ, 1GB RAM DDR 400, και 7600GT πάει μια χαρά σε 1280χ1024 και όλα στο full

 

εχω ακριβως το ιδιο συστημα ,με τη διαφορα εχω 1,5 gb duall channel ddr 400mhz και windows vista και συχνα -πυκνα κανει παυση μερικα δευτερολεπτα και μετα συνεχιζει.

Απ οτι ειδα αν βαλω το simple shaders στα options στρωνει αλλα η ποιοτητα στα γραφικα πεφτει πολυ

drivers εχω τους τελευταιους

Εσυ εχεις βαλει το simple shaders ή οχι? Και τι windows εχεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω ακριβως το ιδιο συστημα ,με τη διαφορα εχω 1,5 gb duall channel ddr 400mhz και windows vista και συχνα -πυκνα κανει παυση μερικα δευτερολεπτα και μετα συνεχιζει.

Απ οτι ειδα αν βαλω το simple shaders στα options στρωνει αλλα η ποιοτητα στα γραφικα πεφτει πολυ

drivers εχω τους τελευταιους

Εσυ εχεις βαλει το simple shaders ή οχι? Και τι windows εχεις?

 

Εχω Windows XP, και δεν έχω βάλει simple shaders, νομίζω μια φορά το είχα δοκιμάσει, αλλά δεν είχα δει αποτέλεσμα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...