Προς το περιεχόμενο

Ποιά είναι η πραγματική μου ταχύτητα;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα παιδιά...

Δεν ξέρω εάν θέτω το ερώτημα μου στο σωστό forum αλλά δεν ήξερα που αλλού να το βάλω...

Το ερώτημα μου είναι το εξής....

Έχω 1Mbps σύνδεση στο Internet αλλά έκανα σε κάτι site κάτι test για το μέγιστο Upload & Download που πιάνω και μου έβγαλε ότι το μέγιστο μου Download είναι γύρω στα 650Kbps και Upload γύρω στα 100kbps....

Είμαι και λίγο άσχετος αλλά κανονικά δεν έπρεπε να μου βγάζει Download γύρω στα 850kbps και Upload γύρω στα 210kbps ????

Τι μπορεί να φταίει?? Υπάρχει περίπτωση με κάποιο τρόπο να περιορίζω το Download και Upload π.χ. μέσω firewall ???

Παρακαλώ βοηθήστε με και ένα πρέπει να βάλω κάπου αλλού το topic για αυτό το θέμα πείτε το μου....

ΚΑΛΗ ΣΑΣ ΜΕΡΑ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά...

Δεν ξέρω εάν θέτω το ερώτημα μου στο σωστό forum αλλά δεν ήξερα που αλλού να το βάλω...

Το ερώτημα μου είναι το εξής....

Έχω 1Mbps σύνδεση στο Internet αλλά έκανα σε κάτι site κάτι test για το μέγιστο Upload & Download που πιάνω και μου έβγαλε ότι το μέγιστο μου Download είναι γύρω στα 650Kbps και Upload γύρω στα 100kbps....

Είμαι και λίγο άσχετος αλλά κανονικά δεν έπρεπε να μου βγάζει Download γύρω στα 850kbps και Upload γύρω στα 210kbps ????

Τι μπορεί να φταίει?? Υπάρχει περίπτωση με κάποιο τρόπο να περιορίζω το Download και Upload π.χ. μέσω firewall ???

Παρακαλώ βοηθήστε με και ένα πρέπει να βάλω κάπου αλλού το topic για αυτό το θέμα πείτε το μου....

ΚΑΛΗ ΣΑΣ ΜΕΡΑ....

 

Κανείς δεν μπορεί να με βοηθήσει??

Καμία ιδέα ή έστω κάποια βοήθεια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα νούμερα που αναφέρεις ότι πρέπει να πιάνει είναι στη θεωρία, στην πράξη εξαρτάται από πολλούς παράγοντες, όπως πως γίνεται η μέτρηση από που κατεβάζεις πόσο φορτωμένο είναι το dslam που ανήκεις κλπ κάνε μια μέτρηση εδώ http://www.speedtest.net/ και πόσταρε το αποτέλεσμα να δούμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανείς δεν μπορεί να με βοηθήσει??

Καμία ιδέα ή έστω κάποια βοήθεια....

 

Είχα παρόμοιο πρόβλημα, άλλαξα το splitter (ISDN) με κάποιο που το αγόρασα εγώ και βελτιώθηκε η ταχύτητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έκανα και....

Download 895kb/s

Upload 108kb/s

 

Το πρόβλημα μου δεν είναι το download γιατί όταν κατεβάζω αρχεία πιάνω την σωστή ταχύτητα, δηλαδή γύρω στα 100 με 110...

Το θέμα είναι το Upload γιατί είναι τόσο χαμηλό....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Το έκανα και....

Download 895kb/s

Upload 108kb/s

 

Το πρόβλημα μου δεν είναι το download γιατί όταν κατεβάζω αρχεία πιάνω την σωστή ταχύτητα, δηλαδή γύρω στα 100 με 110...

Το θέμα είναι το Upload γιατί είναι τόσο χαμηλό....

 

giati einai aDSL...Asymmetric Digital Subscriber Line...to upload panta einai xamhlotero apo to download...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε παιδιά....το Upload το ξέρω ότι είναι πάντα πιο χαμηλό από το DownLoad αλλά έπρεπε να ήταν 200kbps και όχι 100kbps (το UpLoad)...

Αυτή είναι η απορία μου....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

antivirus/antispyware programmata exeis sto pc? h eisai xyma sto kyma? giati an exeis "kollhsei" kati yparxei periptwsh na sou 3odeuei bandwidth...eite upload eite download...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή είχα ένα πρόβλημα με το PC δεν μπορούσα να το χρησιμοποιήσω...

Για αυτό δεν απάντησα..

Έχω vivodi .... εάν ξέρεις τι πρέπει να γράψω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...