Προς το περιεχόμενο

Μνήμη σε P5N32-E sli


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θέλω να κάνω αναβάθμησι στα kit της μνήμης και να την κάνω στα 4g.Θα πρέπει να αλάξω και αυτή που έχω ?

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=18&product=880655

η λέτε να την αναβαθμίσω σε άλλα 2g να πάει στα 4?

Η μητρική είναι η asus P5N32-E sli και πιο πολύ με απασχολεί και να μην υπάρχει και κάποιο πρόβλημα ασυμβατότητας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μας είπες ΤΙ μνήμες έχεις αυτή τη στιγμή ???? Αν υπάρχουν οι ίδιες στο εμπόριο αυτή τη στιγμή που μιλάμε..πάρε τις ίδιες.. (πιθανολογώ πως έχεις δύο modules του 1GB e? )

 

EDIT : :D:D:D Απ'ό,τι βλέπω στο ΠΛΑΙΣΙΟ έχουν και μνήμες που δουλεύουν ΧΩΡΙΣ ΡΕΥΜΑ... :D:D:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω δυο dimm από της μνήμες που έδωσα πιο πάνω.Είναι στα 2g.Λέτε να προσθέσω άλλες 2 από αυτές αν και δεν μου φενοντε πολύ καλές.Μπορεί να κάνω και λάθος βέβαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο οικονομικής και τεχνικής άποψης...ΝΑΙ.. το να έχεις 4 modules ΙΔΙΑ είναι το σωστό. Θα παίζουν και οι 4 άψογα. Αν βάλεις γρηγορότερες μνήμες, η ταχύτητα τους θα "πέσει" σε αυτήν των μνημών που έχεις τώρα.. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πρέπει να αλάξω και αυτή που έχω ?

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=18&product=880655

 

Αυτή η μνήμη που μας λες ότι έχεις είναι 512MB.

 

Άρα αν έχεις 2 τέτοιες, τότε έχεις 1 GB συνολικά και όχι 2 GB.

 

Επομένως αν προσθέσεις άλλες 2 τέτοιες, τότε θα έχεις συνολικά 2 GB.

 

Για να φτάσεις στα 4 GB, που απλά δεν χρειάζεται, θα πρέπει να βγάλεις αυτές τις 2 που έχεις και να βάλεις 4 x 1 GB. Δεν ξέρω όμως πόσα slots έχει η μητρική σου. Μπορείς να μας πεις ποια μητρική έχεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω όμως πόσα slots έχει η μητρική σου. Μπορείς να μας πεις ποια μητρική έχεις;

 

Η μητρική είναι η asus P5N32-E sli και πιο πολύ με απασχολεί και να μην υπάρχει και κάποιο πρόβλημα ασυμβατότητας

 

:)

 

Άποψή μου είναι να κάτσεις στα 2Gb. Τι τα θες τα 4?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...