Προς το περιεχόμενο

ΑΤΧ 20pin or 24pin


sotosko

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω ενα motherboard της Asus, το M2A-VM και οπως ολα τα καινουρια motherobrads εχει 24pin για την τροφοδοσια απο το τροφοδοτικο. Το τροφοδοτικο που εχω ομως εχει 20pin. Το εχω συνδεσει και δουλευει μια χαρα. Μπορει να παθει τιποτα το motherboard επειδη δεν εχω συνδεσει τα 4pin ? Απ' οτι ειδα εδω τα τεσσερα τελευταια ειναι +12 V,+5 V,+3.3 V και Ground.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το χρειαζομαι το connector που λες επειδη το κουτι (asus) που εχω μεσα το pc ειχε πανω ενα τροφοδοτικο το οποιο δεν δουλεψε ποτε αλλα κοντεψε κιολας να τα καψει ολα (με το που πατησα το power επεσε το relay και βυθιστηκε ολο το σπιτι στα σκοταδια, ηταν εντυποσιακο αν μη τι αλλο!) Και σκοπευω αυριο μετα το σχολειο να παω να το αλλαξω. Απλα ρωταω για να ξερω αν θα παθει τιποτα μεχρι να το αλλαξω και φυσικα για εγκυκλοπαιδικες γνωσεις.

Υ.Γ. Το κουτι και το τροφοδοτικο το αγορασα απο γνωστο ηλεκρεονικο καταστημα. Bρειτε εσεις ποιο ειναι :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

yeap το πετυχες !

Ελπιζω μονο να μην μου το αλλαξουν με το ιδιο. Πρωτη φορα στην ζωη μου ειδα asus τροφοδοτικο και δεν αντεξε ουτε 1 δευτερολεπτο... τι να πεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το εχουν ακομα. το θεμα ειναι θα μου αλλαξουν το τροφοδοτικο ή θα μου πουν: φερε μας ολο το κουτι και θα στο αλλαξουμε ? Και αντε τωρα εγω να βγαλω ολα τα πραγματα απο το κουτι !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι παρε μονο την αποδηξη του τροφοδοτικου και το τροφοδοτικο και παντους το.Μην πεις οτι εβαλες 24 πιν σε 20.ΑΠλα πες οτι με τα απο λιγες ωρες λειτουργιας εριξε τον γενηκο του σπιτιου και απο τοτε δν εδωσε σημεια ζωης.

Αλλα αν δν εχουνε στοκ εκεινει την ωρα θα παρεις τροφοδοτικο σε 1000 χρονια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι, αυτο της asus εχει 24pin και το mobo 24pin και αυτο. Αυτο που εχω βαλει τωρα (ενα παλιο που μου ειχε περισεψει) εχει μονο 20pins. Εγω λεω να τους πω οτι ποτε δεν δουλεψε για να μην μου πουν (αν πω αυτο που λες εσυ) οτι εγω φταιω που χαλασε αφου δουλεψε για μια ωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...