Προς το περιεχόμενο

Αναγνωρίζεται όποτε θέλει ο εξωτερικός


Wise_One

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχει παρουσιαστεί ένα προβληματάκι τον τελευταίο καιρό.

 

Τα ΧΡ αναγνωρίζουν τον σκληρό όποτε θέλουν.

 

Συγκεκριμένα άρχισε αυτό όταν έβαλα linux και προσπάθησα να τον κάνω mount. Μετά δεν τον έβλεπε και στα ΧΡ.

 

Επόμενες μέρες τον έβλεπε όποτε τον συνέδεα. Προχθές δεν τον έβλεπε με τίποτα. Τον πήγα στο Πλαίσιο κι εκεί τον είδε κανονικά στον υπολογιστή του τεχνικού. Ερχομαι σπίτι και τον συνδέω, τον βλέπει.

 

Πριν λίγο που τον σύνδεσα για να πάρω κάποια mp3, δεν τον βλέπει πάλι. Επομένως κάτι πρέπει να παίζει στα δικά μου pc (και το laptop δεν τον βλέπει).

 

Είμαι σίγουρος ότι αν πάω τον σκληρό στο pc ενός φίλου μου θα τον δεί χωρίς πρόβλημα....

 

Να πώ την αλήθεια, όταν στο Πλαίσιο ο τεχνικός έβαλε τον σκληρό, είπε ότι είχα κανα 2 ιούς. Και χθες που έκανα σάρωση τον σκληρό βρήκα μια βλακεία και την αφαίρεσα.

 

Ισως προς το απόγευμα να τον δει, τί να πώ;

 

Πάντως οι usb θύρες είναι σίγουρα εντάξει. Και το hub δουλεύει μια χαρά αλλά και οι θύρες της μητρικής....

 

Καμιά ιδέα;

 

Σχεδόν πάντα αφαιρώ το δίσκο μέσω Ασφαλούς Λειτουργίας. Ελάχιστες φορές έκλεισα το pc και μετά το σκληρό με το power button ή άνοιξε ο υπολογιστής κι αυτόματα ο σκληρός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχεις ενα ποταμι (usb θυρα) με νερο (ρευμα) και το μοιραζεις σε πολλα αυλακια (usb hub).ερωτηση:το καθε αυλακι (usb θυρα του hub) θα παρει ιδιο νερο (ρευμα) με το αρχικο ποτάμι???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...