Προς το περιεχόμενο

Αναβάθμιση ή όχι?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα στους insomniacs.

 

Ειμαι συνδρομητης της Forthnet εδω και 1 ετος, κανοντας 2 6μηνιαιες ανανεωσεις, ταχυτητας 1mbit σε PSTN γραμμη.Το ζητημα ειναι οτι θελω να κανω την γραμμη 2mbit, καθως εχω αποκλεισει για αρχη τα 24mbps του ιδιοκτητου, αν και με παρακαλανε απο τη Forthnet.

 

Το θεμα ειναι πως κατα 80% των γνωστων μου, οσοι εχουν αλλαξει απο 1mbit στα 2, ειτε δεν πηραν ποτε την ταχυτητα που υποσχεθηκαν(μιλαμε για ταχυτητες της ταξης των 1.2mbit) ειτε αλλοτε εχουν καλη ταχυτητα(πχ 1.8mbit) αλλα με πολη μετρια ποιοτητα γραμμης, με συχνα disconnects κτλ.

 

Αυτο οφειλεται στο οτι αλλαζουν dslam ή οχι?Παντως επειδη η δικη μου γραμμη ειναι καλουτσικη, δε θα ηθελα να παω για μαλλι και να βγω κουρεμενος.:???:

 

Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν μπεις στο http://www.pcw.gr εχουν κανει μια ερευνα με μετρησεις ταχυτητων ονομαστικες και πραγματικες

μπες εκει και δες στην περιοχη του τι ταχυτητες δινει πραγματικα

για μενα,επειδη ειμαι στο ιδιοκτιτο δικτυο 4νετ αλλα οχι και τοσο ευχαριστημενος,θα σου ελεγα να παριμενεις λιγους μηνες ακομα

καλυτερα κανε αλλη μια 6μηνη σε 4νετ οπως εισαι η εστω στα 2

και μετα ψαξε την σε αλλο παροχεα εκτος οτε,αλλα τωρα ειναι ακομα νωρις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

kalytera na pas sta "ews 24mbit" para sta 2mbit...an pali den 8es sta "ews 24mbit" proteinw na meineis sto 1mbit...exoun anafer8ei teleutaia apeires periptwseis stis opoies parathrountai provlhmata taxythtas mesw ARYS (dld dslam ote)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και γώ το ίδιο φοβόμουν απο τα 1 στα 2 mbit στην ΟΤΕΝΕΤ , Conn-x δηλαδή. Τελικά έκανα την αναβάθμιση και την μισή μέρα περίπου κατεβάζω με 200kb/s

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι οτι δε μου αρκει η 1mbit, απλα ειναι μικρη η οικονομικη διαφορα και θες το κατι παραπανω.Τα 24mbit δε τα δοκιμαζω ακομη γιατι δε μενω μονος μου, οποτε δυσκολα ξεκοβουν οι συγγενεις απο τον ΟΤΕ...

 

Eιμαι σε διλημμα.Το ping μειωνεται με αναβαθμιση απο το 1mbit στα 2?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και γώ το ίδιο φοβόμουν απο τα 1 στα 2 mbit στην ΟΤΕΝΕΤ , Conn-x δηλαδή. Τελικά έκανα την αναβάθμιση και την μισή μέρα περίπου κατεβάζω με 200kb/s

 

Κι εγω με Conn-x πηγα απο το 1στα 2 mbit αλλα δεν ειμαι ευχαριστημενη....Ακομα δεν εχω πιασει ταχυτητες,πολλες φορες σερνεται και το χειροτερο ειναι οτι κανει αρκετα disconnects σε σχεση με παλια...Εκτος αυτου,δεν βλεπω και μεγαλη διαφορα αναμεσα σε 1 και 2 mbit,λαμβανοντας υποψη και το πολυ σοβαρο ενδεχομενο να χειροτερεψει η γραμμη(οπως σε μενα καλη ωρα....:mad:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

den ginetai auto...anagkastika prepei na eisai sto idiokthto gia ta 24mbit (vevaia opws eipa mporei na valei sketo adsl xwris thlefwno kai na synexisei na plhrwnei pagio pstn ston ote)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...