Προς το περιεχόμενο

NetOne


ntg24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν δεν έχει κάποιος γραμμή ΟΤΕ, τί γίνεται;

 

 

Αν υπαρχει καλωδιωση στο σπιτι νομιζω ζηταει αμμεσα απο αυτους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραία..κι έψαχνα κάποιους που να είχαν εμπειρία με την εν λόγω εταιρεία γιατί θέλω να τη βάλω κι εγω.

σε γενικές γραμμές..η εξυπηρέτηση πελατών είναι εύκολα προσβάσιμη; αν κι αυτό ενδέχεται να αλλάζει με το πόσοι νέοι συνδρομητές συνδέονται. απο ποιότητα γραμμής τηλεφώνου και ταχύτητα σύνδεσης ποιές οι απόψεις σας; και τέλος..λογικά είναι καλύτερα να πάω για Full llu παρά για Shared llu ετσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο πλευράς τηλεφωνίας είναι πάρα πολύ καλή η ποιότητα. Δεν θα καταλάβεις διαφορές πρός το χειρότερο απο την τηλεφωνία του ΟΤΕ.

Οι 2 γραμμές είναι VOIP και είναι και στο πακέτο με τα 39 ευρώ(Full llu) και στο πακέτο μεριζόμενου βρόχου.(Shared llu) που κοστίζει κάπου 29 ευρώ.

Απο speeds θα έλεγα ότι πάει αρκετά καλά(είχε κάποια προβλήματα μέχρι πρόσφατα αλλά φαίνετε να ξεπερνιούντε με τον τριπλασιασμό τις ταχύτητας τους με το εξωτερικό).

Ότι άλλο θές ρώτα.

 

ΟΙ γραμμές είναι πολύ καλές. Καλύτερες από τον ΟΤΕ.

Πριν δύο μέρες πρόσθεσαν δωρεάν κλήσεις προς 18 χώρες του εξωτερικού.

Δυστυχώς επειδή είναι VoIP μέσω του router, αν κοπεί το ρεύμα ή πέσει η σύνδεση μένεις χωρίς τηλέφωνο.

Με τις ταχύτητες είχαμε κάποια προβλήματα, αλλά για την ώρα το φτιάξανε.

 

 

Κοστιζει 37,9 και οχι 39 ευρο, επισης αν εχει ενα ups πολυ απλα το συνδέεις και δεν αντιμετωπιζεις προβλημα με το ρευμα, ενα ups ειναι απαραιτητο για τον υπολογιστή μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραία..κι έψαχνα κάποιους που να είχαν εμπειρία με την εν λόγω εταιρεία γιατί θέλω να τη βάλω κι εγω.

σε γενικές γραμμές..η εξυπηρέτηση πελατών είναι εύκολα προσβάσιμη; αν κι αυτό ενδέχεται να αλλάζει με το πόσοι νέοι συνδρομητές συνδέονται. απο ποιότητα γραμμής τηλεφώνου και ταχύτητα σύνδεσης ποιές οι απόψεις σας; και τέλος..λογικά είναι καλύτερα να πάω για Full llu παρά για Shared llu ετσι;

 

 

Διαβασε τις εμειριες μας εδω

 

http://www.adslgr.com/forum/

 

εκει που λεει για netone.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
Αν δεν έχει κάποιος γραμμή ΟΤΕ, τί γίνεται;

 

Ζητάει σύνδεση σε ανενεργό βρόχο. Δε χρειάζεται να έχεις γραμμή σε ΟΤΕ.

 

Απο πλευράς τηλεφωνίας είναι πάρα πολύ καλή η ποιότητα. Δεν θα καταλάβεις διαφορές πρός το χειρότερο απο την τηλεφωνία του ΟΤΕ.

 

Όχι απλά δε θα καταλάβει διαφορά, αλλά θα έχει καλύτερη γραμμή από ότι στον ΟΤΕ. 53,6Kbps συνδέομαι μέσω dialup από τις voip της Netone τη στιγμή που με την PSTN του ΟΤΕ τις περισσότερες φορές δυσκολεύομαι να πιάσω 33,6.

Ενά σωστά υλοποιημένο VoIP είναι πάντα καλύτερο από την καλύτερη PSTN.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζητάει σύνδεση σε ανενεργό βρόχο. Δε χρειάζεται να έχεις γραμμή σε ΟΤΕ.

 

 

 

 

Ο χρονος ενεργοποιησης ομως σε αυτη την περιπτωση εινια πολυ μεγαλυτερος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακου και τα δικα μου.ειμαι απο τον αυγουστο στη netone.τοσους μηνες το πολυ να εχει φαει 2-3 dc.εχω φτασει να κατεβαζω απο τορεντ μεχρι και 1,5 MB/sec.

απο RS (αν και δεν το πολυχρησιμοποιω) αν θυμαμαι καλα με 800 κb/sec.

οσον αφορα στα τηλ εχει πολυ καλη ακουστικη και εγω προσωπικα δεν εχω καποιο προβλημα.παντως να ξερεις οτι πιο πολυ ρολο παιζει η συσκευη σου(και μιλαω απο προσωπικη πειρα)

οσον αφορα στην εξυπηρετηση τους...3 φορες εχει χρειαστει να τους ρωτησω κατι.και τις 3 τους εστλ email.στις 2 μου απαντησαν με email και την τριτη με πηραν τηλεφωνο να μου εξηγησουν.αυτο εγω προσωπικα το βρηκα εκπληκτικο.

ουτε εγω ειχα τηλεφωνο σπιτι (για πολυυυυυυ καιρο) γτ βολευομουν με τα κινητα.θα ερθουν οι τεχνικοι και 8α κανουν τη δουλεια μην ανησθχεις.

με λιγα λογια εχω μεινει 100% ικανοποιημενος.και σε θεμα παροχων (αφου εχω ο,τι ζητησα και ουτε e παραπανω) και απο θεμα εξυπηρετησης και τεχνικης υποστηριξης!αυτα!! :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
ακου και τα δικα μου.ειμαι απο τον αυγουστο στη netone.τοσους μηνες το πολυ να εχει φαει 2-3 dc.εχω φτασει να κατεβαζω απο τορεντ μεχρι και 1,5 MB/sec.

απο RS (αν και δεν το πολυχρησιμοποιω) αν θυμαμαι καλα με 800 κb/sec.

οσον αφορα στα τηλ εχει πολυ καλη ακουστικη και εγω προσωπικα δεν εχω καποιο προβλημα.παντως να ξερεις οτι πιο πολυ ρολο παιζει η συσκευη σου(και μιλαω απο προσωπικη πειρα)

οσον αφορα στην εξυπηρετηση τους...3 φορες εχει χρειαστει να τους ρωτησω κατι.και τις 3 τους εστλ email.στις 2 μου απαντησαν με email και την τριτη με πηραν τηλεφωνο να μου εξηγησουν.αυτο εγω προσωπικα το βρηκα εκπληκτικο.

ουτε εγω ειχα τηλεφωνο σπιτι (για πολυυυυυυ καιρο) γτ βολευομουν με τα κινητα.θα ερθουν οι τεχνικοι και 8α κανουν τη δουλεια μην ανησθχεις.

με λιγα λογια εχω μεινει 100% ικανοποιημενος.και σε θεμα παροχων (αφου εχω ο,τι ζητησα και ουτε e παραπανω) και απο θεμα εξυπηρετησης και τεχνικης υποστηριξης!αυτα!! :-)

Μπράβο η Netone!!! Και δεν της το 'χα με τίποτα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Απο φρεαττυδα κανεις με NET ONE να μας πει εμπειριες(DSLAM-ΠΗΓΑΔΑΣ)

Τηλεφωνία πολύ καλή !! (και οι δύο γραμμές φυσικά) και αναγνώριση και εξωτερικό και φαξ και προωθήσεις και απόκρυψη και τριμερής συνομιλία αλλά ταχύτητα στην Πειραϊκή.... 4-5 Mbps ....

Εαν σε ενδιαφέρει θα έχουμε και οι δύο έκπτωση 20 ΕΥΡΩ !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το ρισκαρω ακομα με ολα αυτα που ακουω -και απο φιλους- με αυτα που τραβανε απο τους ιδιωτες νομιζω ειναι νωρις να την κανω απο τον οτε,ειδωμεν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο η Netone!!! Και δεν της το 'χα με τίποτα!

 

ειναι πο τις εταιριες που εξελισονται με πολυ μεγαλο ρυθμο.αλλα οπως σε ολα αυτα τα σχετικα με ιντερνετ πανω απολα πρεπει νασαι τυχερος!χχαα!

 

Εαν σε ενδιαφέρει θα έχουμε και οι δύο έκπτωση 20 ΕΥΡΩ !!!

 

γμτ με προλαβες!!:cry::mad:

 

Δεν το ρισκαρω ακομα με ολα αυτα που ακουω -και απο φιλους- με αυτα που τραβανε απο τους ιδιωτες νομιζω ειναι νωρις να την κανω απο τον οτε,ειδωμεν...

 

γτ δεν παιρνεις τη διμηνη προσφορα της νετονε?αυτη που διαφημιζει.ουτε κοστος ουτε τπτ!δοκιμαζεις και αμα σαρεσει το κρατας!;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Σήμερα ενεργοποιηθήκε η σύνδεση και τα πράγματα φαίνονται πολύ κάλα. 1,6 Mbytes/sec από torrents. Η τηλεφωνία πάρα πολύ καλή. Μία ερώτηση. Το Speedtouch που προμηθεύει η NETONE δεν παίρνει IP?? Πρέπει οπωσδήποτε να τρέχει DHCP και το PC σαν client??

 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

κι εγώ συνδρομητής της netone είμαι αλλά ακούγεται ότι χρεωστάει στον ΟΤΕ και ότι της έχει κόψει της ταχύτητες και γι' αυτό και τα τόσα παραπόνα για μείωση ταχυτήτων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...