Προς το περιεχόμενο

8600gt512mb.


OROKUSAKI

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πριν παρω την 8600gt512mb ειχα 1 7900gt 256mb η οποια ομως ξαφνικα καηκε και ετσι πηρα την 8600g512mb. Παντως δεν παρατηρησα καμια διαφορα στις επιδοσεις σε σχεση με την 7900gt256mb . γιατι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

An einai na doseis tosa lefta tote kalitera na perimeneis 2-3 vdomades pou 8a vgoun oi nees kartes.

 

H 7900gt kai i 8600gt einai efamiles kartes.

Vasika i 7900gt einai pio dinati karta,giauto den eides kai diafora pros ta pano (mallon pros ta kato 8a eides...).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια και όντως είναι ζήτημα ημερών έχε το νου σου για τις καινούργιες 8800GT που θα κυκλοφορήσουν λίαν συντόμως. Η απόδοση/τιμή θα είναι καλύτερη ακόμα και από μια σημερινή 8800GTS/320MB. Μακριά από τις εκάστοτε 8600 αν έχεις απαιτήσεις που κυμαίνονται στον μέσο όρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Σημερα κατεβασα το ntune, το οποιο ειναι ενα προγραμμα για overcloking οχι μονο στην καρτα γραφικων αλλα και σε ολο το συστημα γενικοτερα. Θελω να κανω oc την 8600gt γιατι θα αργησω να παρω την 8800gt και αυτο γιατι η μητερα μου δεν θελει λεει να δωσουμε τοσα πολλα λεφτα για gpu... Η εργοστασιακες συχνοτητες της καρτας ειναι 540 mhz core kai 700mhz memory. Αν κανω οc υπαρχει περιπτωση να καει. Τι ταχυτητες θα μου προτεινατε που θα μπορει να λειτουργησει η καρτα χωρις να καει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιασε δουλεια για 2-3 σαββατοκυριακα και σταματα να κανεις σαν μωρο που θελει το γλυφιτζουρι του φιλου του γιατι το δικοτου ειναι πιο λεπτο!!!Αμαν πια!!!Δεν σκεφτεσαι καθολου αυτη την μανα σου πως τα βγαζει τις 200αρες για να σου δινει εσενα να παιζεις τα παιχνιδακια σου???Τι να πω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα το ξανασκεφτηκα το θεμα... Αποφασισα να μην την καψω αλλα να την κρατησω μεχρι να παρω καινουργια:shock:... Τι overcloking πρεπει να της κανω για να εχω λιγο καλυτερες επιδοσεις στα παιχνιδια χωρις να καει?;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Τελικα το ξανασκεφτηκα το θεμα... Αποφασισα να μην την καψω αλλα να την κρατησω μεχρι να παρω καινουργια:shock:... Τι overcloking πρεπει να της κανω για να εχω λιγο καλυτερες επιδοσεις στα παιχνιδια χωρις να καει?;)

 

eipa pio panw...epishs o Vatos_Locos me ton george_o/c exoun anoi3ei topic gia o/c se kartes grafikwn...arxise to diavasma...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...