Προς το περιεχόμενο

Διαφορά LAN wir Router με ADSL wir Router


danastas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά, επειδή θέλω να πάρω αυτο το router,

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.615102,

έχω μία μάλλον χαζή απορία:

 

Το wireless του θέματος αναφέρεται μόνο στην wireless παροχή ADSL, ή μπορείς να φτιάξεις και wireless LAN μέσω αυτού; Δηλαδή, με το router αυτό, για να έχεις και wireless LAN, πρέπει να πάρεις άλλο wireless router για LAN και να το συνδέσεις στις ethernet θύρες του router αυτου;

 

Ή μήπως, για να συνδέσεις έναν σταθμό στο ADSL router ασύρματα, πρακτικά το συνδέεις σε LAN, και άρα κάθε σταθμός που συνδέεται σε αυτό βρίσκεται σε τοπικό δίκτυο;

 

Η ερώτηση είναι γενικής φύσης, και μάλλον δείχνει την άγνοιά μου στο θέμα αυτο.

 

Ευχαριστώ!

 

edit:

Βρηκα την απαντηση, οι mods μπορούν να το σβήσουν, ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, επειδή θέλω να πάρω αυτο το router,

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.615102,

έχω μία μάλλον χαζή απορία:

 

Το wireless του θέματος αναφέρεται μόνο στην wireless παροχή ADSL, ή μπορείς να φτιάξεις και wireless LAN μέσω αυτού; Δηλαδή, με το router αυτό, για να έχεις και wireless LAN, πρέπει να πάρεις άλλο wireless router για LAN και να το συνδέσεις στις ethernet θύρες του router αυτου;

 

Ή μήπως, για να συνδέσεις έναν σταθμό στο ADSL router ασύρματα, πρακτικά το συνδέεις σε LAN, και άρα κάθε σταθμός που συνδέεται σε αυτό βρίσκεται σε τοπικό δίκτυο;

 

Η ερώτηση είναι γενικής φύσης, και μάλλον δείχνει την άγνοιά μου στο θέμα αυτο.

 

Ευχαριστώ!

 

edit:

Βρηκα την απαντηση, οι mods μπορούν να το σβήσουν, ευχαριστω.

 

 

apla gi ana iparxei i apantisi ama tin xriastei allos.kai internet kai lan exeis diameso wireless kai sindiasmo wireless kai ethernet kaneis.opos thes oti thes.:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...