Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με router


evampire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα, προσπαθώ να συνδεθώ με το router (zyxell) αλλα μου βγάζει συνέχεια το εξής μήνυμα : η πύλη σας φαίνεται να ειναι εκτος σύνδεσης, τι εννοει? εκλεισα το antivirus και το firewall μηπως βοηθήσει αλλα τιποτα.. καμια άλλη ιδέα? :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

se petaei sto interface tou router i oxi?b.anigeis explorer xoris proxy kai firewall kai tetoia kai grafeis 192.168.1.1 .se ping prepei na sou apantaei kiolas.episis to zyxel reset sta default mipos exei piraxtei kati.4-5 seconds to mikro koumpi apo piso

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ poulinos, :-) οχι δεν με πεταει στο interface tou router,ip και submask ολα οκ. Δεν ανοίγει όμως σελίδες και μου γράφει ότι οι πύλη μου φαίνεται πως ειναι εκτός σύνδεσης. αυτο συμβαίνει μόνο στο ενα pc. Το άλλο ειναι οκ.. οποτε δεν πρέπει να είναι πρόβλημα στο router αλλα στο pc.Υπάρχει κάτι που μπορω να ρυθμίσω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

otan kaneis ipconfig /all ti sou bgazei se auto to pc?dose ip sto pc 192.168.1.34 subnet 255.255.255.0 default gateway 192.168.1.1 dns an exeis forthnet 194.219.227.2 kai 193.92.150.3 bgale tom proxy ama exeis balei ston browser kai episis klise firewall kai dokimase.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίθυμα DNS συγκεκρ. σύνδεσης: (δεν γράφει τίποτα)

Περιγραφή: D-Link...

Φυσική διεύθυνση: 00-19...

Ενεργοποίηση DHCP: Yes

Αυτόματη ρύθμιση ενεργή: Ναι

Διεύθυνση IP: 192. ...

Μάσκα υποδικτύου: 255...

Προεπιλεγμένη πύλη: (δεν γράφει τίποτα)

Διακομιστής DHCP: 192...

Διακομιστής DNS:192...

 

Αυτα λεει στο ip config. Εκει που ειναι τα κενα λογικα ειναι το προβλημα? Proxy τι ειναι ακριβως? :o

connex εχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...