Προς το περιεχόμενο

Adobe Premiere cs3 - πρόβλημα preview


Kariajoulas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για video editing χρησιμοποιούσα το Adobe Premiere 1.5 χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα. Πρόσφατα το αναβάθμισα σε cs3 και όταν προσπάθησα να κάνω video capture από το camcorder μου, ενώ μπορούσα να χειριστώ τα μπρος-πίσω, play-pause με τα αντίστοιχα κουμπιά που έχει η εφαρμογή capture, δεν μπορούσα να δω το video - δηλαδή δεν είχε preview - και δεν μπορούσα να κάνω record.

Με την παλαιότερη έκδοση γινόταν όλα μια χαρά με το ίδιο camcorder.

 

Έχει κανείς καμία ιδέα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέχασα να πω ότι δεν τίθεται θέμα συνδέσεων μια και έκανα το capture με κανονικότατο preview με το Ulead και ότι στις σχετικές ρυθμίσεις του Premiere είναι τσεκαρισμένα τα enable preview.

Επίσης καλού-κακού εγκατέστησα μια νεότερη έκδοση του QuickTime μια και η παρουσία του είναι υποχρεωτική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τίποτα βρε παλικάρια;

Προς Moderators

Η ο κόσμος εδώ δεν ασχολείται με το Premiere cs3 ή δεν το έχω βάλει στη σωστή ενότητα.

Καμιά βοήθεια;;;

 

Thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά πρώτη φορά ζορίζομαι σε απεγκατάσταση. Και όχι του τύπου, θέλω να απεγκαταστήσω τον Norton και δεν βγαίνει με τίποτα. Το έχω περάσει και αυτό, αλλά με βγάζει σε 2 επιλογές που δεν ξέρω ποια να επιλέξω. Τέλος πάντων θα δοκιμάσω και τις 2. Έτσι κι αλλιώς για καθαρή επανεγκατάσταση πάω, οπότε δεν τρέχει τίποτα.

Φυσικά δεν περιμένω να γίνει τίποτα, γιατί εγκατέστησα το Premiere Pro Elements cs3 και αντιμετώπισα και εκεί το ίδιο πρόβλημα. Το μόνο καλό του Elements ήταν ότι διαχειριζόταν καλύτερα αρχεία mpeg, που είχα πρόβλημα με τον ήχο στο Premiere 1.5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανανεωση drivers καρτας γραφικων, κλεισιμο ολων των προγραμματων που τρεχουν εκεινη τη στιγμη πριν ανοιξεις το Premiere. Σε περιπτωση που ειναι πειρατικο (torrent, οτιδηποτε) δεν συνεχιζω. Πολλα προβληματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...