Προς το περιεχόμενο

Αγορα lcd 37'', 100hz ή αναλυση;;;;


xrstolou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ψαχνω εδω και μερικες μερες να αγορασω μια lcd στις 37''.Εχω μπερδευτει ως προς το θεμα των hz.Τι ειναι προτιμοτερο να εχει η tv αναλυση full hd και 60 hz ή hd ready και 100 hz.

 

 

Εχω καταληξει στις...

 

1.SHARP LC-37RD2E AQUOS

2.PHILLIPS 37 PFL7662D

3.SAMSUNG LE 37R86B

4.SONY KDL-37P3000

 

 

Αν εχετε κατι αλλο να μου προτεινετε μεχρι 1500 euro πειτε το,please....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω προσωπικη αποψη επι του θεματος αλλα απο αυτα που εχω διαβασει τελευταια αφου και εγω ενδιαφερομαι για το θεμα η απαντηση ειναι χωρις αμφιβολια hd ready 100 hz.(τα οποια βοηθουν στην πιο ομαλη κινηση και υποτιθεται θα δεις διφορα στο ποδοσφαρο κλπ)

 

Στις ιντσεσ που ψαχνεσαι το ανθρωπινο ματι δεν μπορει να καταλαβει διαφορα μεταξυ 720π και 1080π(ετσι διαβασα τουλαχιστον...η διαφορα αρχιζει να γινεται αισθητη μετα τις 46 ιντσες.

Για μενα θα ηταν καλυτερο, μιας και τα λεφτα ειναι πολλα δεν αγοραζεις κανα ποντικι.., να παρεις τις αποψεις των παιδιων απο εδω αλλα να ψαχτεις και σε καποιο ποιο εξειδικευμενο στο θεμα φορουμ οπως το avclub.gr(αν δεν επιτρεπεται η αναφορα σε αλλα φορουμ ζητω συγνωμη ,καντε το ενα edit.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα σου πρότεινα να προτιμήσεις κάποια με 100Hz ανάλυση μιας και στις 37" δεν πρόκειται να καταλάβεις διαφορά απο 720p στο 1080p. Το ιδανικό βέβαια θα ήταν να συνδυάσεις 100Hz και Full-HD αλλά ξεφεύγεις αρκετά απο το χρηματικό όριο που έχεις βάλει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια,ευχαριστω για τις συμβουλες και τις γνωμες σας...

Τελικα κατεληξα στην Philips 37pf9731d...απιστευτη τηλεοραση,αλλαξε τελειως ο τροπος που βλεπω tv.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια,ευχαριστω για τις συμβουλες και τις γνωμες σας...

Τελικα κατεληξα στην Philips 37pf9731d...απιστευτη τηλεοραση,αλλαξε τελειως ο τροπος που βλεπω tv.

Δεν μπορώ να καταλάβω πως μπορούν κάποιοι να λένε ότι η samsung είναι καλύτερη απο την κορυφαία με διαφορά 9731 !! :devil: :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με απασχολεί και εμένα το θέμα καθώς δεν μπορώ να διαθέσω και πολλά χρήματα. Για δείτε όμως κάτι που τα συνδυάζει...

http://www.eshop.gr/show_per.phtml?id=PER.168585

 

Τα σχόλιά σας για την τηλεόραση αυτή.

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...