Προς το περιεχόμενο

watercooled Xbox 360


geoal1973

Προτεινόμενες αναρτήσεις

σε ευχαριστω και εσενα φιλε μου, ναι χρησιμοποιησα τις βιδες που ειχε μεσα το μπλοκ του tide water αλλα συνδιασα 4 βιδες για να το κρατανε σε 2 σημεια καθως και 2 λαμακια ωστε να φτασω τις τρυπες της πλακετας. Οσο για τροφοδοσια εβαλα ενα molex σε ενα 12 volto τροφοδοτικο του 1Α.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ευχαριστω και εσενα φιλε μου, ναι χρησιμοποιησα τις βιδες που ειχε μεσα το μπλοκ του tide water αλλα συνδιασα 4 βιδες για να το κρατανε σε 2 σημεια καθως και 2 λαμακια ωστε να φτασω τις τρυπες της πλακετας. Οσο για τροφοδοσια εβαλα ενα molex σε ενα 12 volto τροφοδοτικο του 1Α.

 

se eyxaristo nasai kala...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σας δείξω και εγώ τι έχω καταφέρει.

 

1. Δυό ανεμιστήρες απο πίσω που βγάζουν τον αέρα.

2. Εαν ανεμιστήρα στο πλάι (δεξιά) που βάζει αέρα μέσα.

3. Βάση για λάπτοπ με δύο ανεμιστήρες απο κάτω που βάζουν τον αέρα μέσα απο τις κάτω οπές/

 

Αποτέλεσμα

 

ενα απίστευτα δροσερό 360. Και μετά 4 ώρες παιχνιδιόυ είναι όχι απλά χλιαρό αλλά σχεδόν κρύο.

Και μου έκανε εντύπωση ότι και το δισκάκι πρίν ήταν πολύ ζεστό τώρα είναι σχεδόν χλιαρό.

 

Παραθέτω και φώτο.

home.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια χαρα ακουγετε η λυση σου αλλα το καλοκαιρι δουλευει καλα? στο λεω αυτο γιατι στο δωματιο μου το καλοκαιρι ειχα μεχρι και 42 βαθμους!!! τα μεσημερια. Φυσικα καθε λυση και προταση εφοσον δουλευει ειναι μια χαρα και καλο ειναι να μην την κραταμε για τον ευατο μας αλλα να την λεμε ωστε να δινουμε ιδεες σε αλλους που εχουν το ιδιο προβλημα. Αλλωστε αυτη ειναι και η κυρια χρησιμοτητα των forum ετσι δεν ειναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δουλεύει μια χαρά, και όσο πρόλαβα απο το καλοκαίρι έχει τεράστια διαφορά στην θερμοκρασία.

Γενικά όλο το 360 είναι δροσερό.

 

Δεν είνα μεγάλο κόστος. μπορείς να κάνεις δοκιμή και να δείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

πιστεύω ότι αν είναι να κανεις κάτι να το κανεις σωστά οποτε εγώ προσωπικά θα έβαζα και σε cpu και σε gpu block και νεράκι υπάρχουν blocks τα οποια είναι πολύ λεπτά και θα έχει πολύ καλύτερες θερμοκρασίες από το tide water υπάρχουν ένα σωρό οδηγοί στο net για να το κανεις και ελλάδα υπάρχει και η ιδανική αντλία για αυτή την δουλειά για να μπει μέσα στο 360 :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια τα λογια ειναι ωραια και καλα αλλα ο καθε ενας φτιαχνει αυτο που μπορει και θεωρει καλυτερο. Οποιος εχει φτιαξει κατι καλυτερο ας το ποσταρει και να μας πει τις εντυπωσεις του μετα απο 1-2 μηνες χρησης γιατι κακα τα ψεματα το αποτελεσμα μετραει και στην περιπτωση μας πρεπει να ειναι ενα πληρως απροβληματιστο ΧΒΟΧ 360 και ουσιαστικα εγω αυτο πετυχα (πραγμα που απετυχε ο ιδιος ο κατασκευαστης) τωρα το τι υλικα χρησιμοποιησα δεν εχει καμια σημασια απο τη στιγμη που δεν εχει κανενα προβλημα ουτε κολληματα στα games.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Re paidia den exei kikloforisei kati axiologo sto thema psixi twn gpu kai cpu toy 360.

Kati san ayto ton anemistira(Ton opoio katexw kai kanei doyleia) alla na perilamvanei kai antikatastasi twn 2 psiktrwn toy 360 gia kaliteri apagwgi thermotitas.

 

Giati den kathete kapoios na vgalei nees psiktres gia to sigegrimeno provlima kai osoi xeroyn na tis agorazoyn kai na tis topothertoyn.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Myth βλεπεις βελτιωση στην θερμοκρασια με αυτον τον ανεμιστηρα?

Εχεις κανει μετρησεις?

Αν οχι ειδες διαφορα στην θερμοκρασια ακουμπωντας το κουτι μετα απο αρκετες ωρες λειτουργιας (εννοειται να ειχες προηγουμενη εμπειρια χωρις το νεο ανεμιστηρα)

Τελος ποσο καιρο εχεις την κονσολα?

Thanks!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oti vlepeis veltiwsi vlepeis eidika an afiseis to 360 soy xwris koyti. Alla kai me koyti pali exeis kapoia miwsi tis thermokrasies eidika stin psiktra tis cpu poy enw prin eitane arketa zesti meta to anemistiraki mporw na pw oti einai ligo xliari. Oso gia ti psiktra tis gpu enw prin zematage meta tha elega oti apla itane zesti.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...