Προς το περιεχόμενο

Recovery για HP laptop


tdlabr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω χάσει τα RECOVERY DISCS του Pavilion που έχω και η αγορά τους κάνει 100€;;;

 

Εάν βρώ τα RECOVERY άλλου Pavilion ίδιου μοντέλου θα κάνουν και για το δικό μου??

 

Τί παίζει με το λειτουργικό των XP??

 

Δέν μπορώ να κάνω format ούτε από το partition αλλά και όταν πάω να δημιουργήσω άλλα, μου βγάζει error στην δημιουργία.

 

HP Pavilion dv8321ea.

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kala pios sou eipe oti to recovery kanei 100 euro?

Stile ena email stin HP kai zhta na sou stiloune taxudromikws to recovery cd pou antistixei sto modelo sou.

 

Tha sou zitisoune serial number kai product number mou fenetai (pera apo to pio modelo einai kai loipa)

 

Se kamia periptwsi den ofeileis na plirwseis gia ena recovery.Den einai hardware eksartima to opoio xalase.

Kai pes oti den to exanes alla xalouse apo ton hlio, h apo gratzounies, h apo tin xrisi....einai upoxrewmenoi na sou to antikatastisoune xwris kanena kostos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kala pios sou eipe oti to recovery kanei 100 euro?

Stile ena email stin HP kai zhta na sou stiloune taxudromikws to recovery cd pou antistixei sto modelo sou.

 

Tha sou zitisoune serial number kai product number mou fenetai (pera apo to pio modelo einai kai loipa)

 

Se kamia periptwsi den ofeileis na plirwseis gia ena recovery.Den einai hardware eksartima to opoio xalase.

Kai pes oti den to exanes alla xalouse apo ton hlio, h apo gratzounies, h apo tin xrisi....einai upoxrewmenoi na sou to antikatastisoune xwris kanena kostos.

 

Απλά πήρα τηλέφωνο σε κατάστημα SERVICE της HP και μου είπαν 100€. Είσαι σίγουρος ότι στα στέλνει δωρεάν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι δεν κάνει τόσα λεφτά και τα 15 ευρώ στα ζητούν μόνο και μονο για την αποστολή !!!

Βέβαια αν μπορείς να βρεις απο ίδιο μοντέλο θα σου κάνει δουλεια !!

 

Αλήθεια ποιο μοντέλο έχεις μήπως τυχόν το έχω και εγώ το δισκάκι ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομίζω να κάνει το disk απο άλλον υπολογιστή γιατί το recovery μάλλον θα περιεχει και τα εγκατεστημένα windows με το serial number.

 

Οπότε εκτός κι αν κάποιος θέλει να σου χαρίσει τα windows του laptop του δε νομίζω να σου δώσει το recovery του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω αν μπορώ να πω την εταιρία, που είναι στο site της hp.gr και ειναι εξουσιοδοτημένο service και μου είπε 70? +19%. Έστειλα mail στην ΗP να δούμε τί θα μου πούν. Έχει κανεις HP laptop και το έχει κάνει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα recovery DVD μεταξύ ίδιων μοντέλων κάνουν μια χαρά.

Δεν παίζει θέμα product key μιας και είναι OEM εκδόσεις.

Επίσης τα recovery DVD τα χρεώνει κανονικά η HP όπως και η ACER κ.λ.π, καθώς το software δεν καλύπτεται από εγγύηση όπως το hardware.

Πάντως αν μπαίνεις στα Windows πάρε ένα backup και κάνε το recovery από τον Recovery Μanager απ' ευθείας.

Aφού γίνει το recovery δημιούργησε το recovery DVD.

Αν σου ξαναπετάξει σφάλμα τότε πάρε στην HP και πες τους ότι δεν μπορείς να δημιουργήσεις το recovery DVD λόγω σφάλματος.

Πολλά μοντέλα HP είχαν πρόβλημα με αυτό το θέμα οπότε αν είσαι τυχερός θα στα στείλουν τζάμπα.

Δοκίμασε. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δείτε τι έστειλα στην HP

 

__________________________________________________________

Διαθέτω το HP Pavilion dv8321ea και μου εμφανίζει μπλέ οθόνη που γράφει "STOP: {Registry File Failure}. The registry cannot load the hive (file): \SYSTEMROOT\System32\config\SAM...."

 

Αυτό γίνεται όταν προσπαθώ να κάνω επαναφορά μέσω του partition. Επίσης όταν δημιουργώ τα DVD Επαναφοράς μου βγάζει μύνημα ότι απέτυχε στο "Verification του DVD" μετά την εγγραφή.

 

Χρειάζομαι το Κιτ Επαναφοράς. Πώς γίνεται να το αποκτήσω? Πρέπει να πληρώσω?

__________________________________________________________

Σας δείχνω τι μου απάντησε η HP:

 

__________________________________________________________

Αγαπητέ κύριε Λ....,

 

Σας ευχαριστούμε που χρησιμοποιείτε τις υπηρεσίες Τεχνικής Υποστήριξης της Hewlett Packard.

 

Σας αποστέλλουμε αυτό το e-mail σε απάντηση του ερωτήματος που μας αποστείλατε σχετικά με τον φορητό υπολογιστή σας.

 

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι για την προμήθεια των δίσκων αποκατάστασης του υπολογιστή σας μπορείτε να απευθυνθείτε σε ένα από τα εξουσιοδοτημένα επισκευαστικά κέντρα της HP και να προβείτε στην αγορά τους :

 

(και μου λεει τις εταιριες με τα στοιχεία τους)

 

Hewlett Packard Εξυπηρέτηση Πελατών κτλ.

 

 

 

Δηλαδή να πληρώσω πάλι ώστε να αγοράσω το λειτουργικό που αγόρασα?? Είναι λίγο παράλογο αυτό ή όχι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε τηλέφωνο και πες τους ότι επειδή χρειάζεται να κάνεις format μπλα μπλα και δεν πετυχαίνει η εγγραφή του recovery DVD, φοβάσαι να το κάνεις οπότε απαίτησε να σου στείλουν καινούργιο DVD recovery.

Aν δεν γίνει τίποτα δεν χάνεις και τίποτα να πας από το κατάστημα που αγόρασες το laptop και να ζητήσεις να σου δώσουν ένα recovery DVD αν έχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε τηλέφωνο και πες τους ότι επειδή χρειάζεται να κάνεις format μπλα μπλα και δεν πετυχαίνει η εγγραφή του recovery DVD, φοβάσαι να το κάνεις οπότε απαίτησε να σου στείλουν καινούργιο DVD recovery.

Aν δεν γίνει τίποτα δεν χάνεις και τίποτα να πας από το κατάστημα που αγόρασες το laptop και να ζητήσεις να σου δώσουν ένα recovery DVD αν έχουν.

 

Dystixws eimai agglia kai den mporw na to kanw.tha prepei na katebw prwta.pantws tou esteila hdh tetoio mail.perimenw.

 

Exw omws ki allo problhma me ta kwloHP!!!!

 

Agorasa mnimes KINGSTON gia to laptop mou kai enw exw 2Gb blepei mono 1Gb!!!!Eleos!!!!

exw kanei bios update ta panta!!!!Giati!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...