Προς το περιεχόμενο

Επιλογή κινητού


kosmasgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχοντας λοιπόν μια επιδότηση ήρθε η ώρα να πάρω πάλι κινητό. Βαρέθηκα να παίρνω συνέχεια ακριβά κινητά και θα πάρω κάτι μεσαίο. Σκέφτομαι να συμπληρώσω άλλα 200 ευρώ. Πιστός πελάτης της sony ericsson αυτή την φορά σκέφτομαι να τιμήσω ίσως την Samsung. Οι επιλογές είναι δύο :

 

1) Κ810i TEL.000486.jpg

 

2) Samsung U700 TEL.001151.jpg

 

Αγοράζω μόνο SE πάντα αλλά το συγκεκριμένο Samsung με ελκύει πολύ λόγω design. Δεν με ενδιαφέρει η φωτογραφική μηχανή καθώς έχουν ίδια :P

 

Περιμένω γνώμες B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγω θα προτεινα το SE,αφου εχεις συνηθισει και το μενου των Ericsson(εμενα τουλαxιστον το μενου των Samsung δεν μ'αρεσει καθολου).Ισως το Samsung ειναι πιο ωραιο σε εμφανιση αλλα αυτο ειναι υποκειμενικο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά θα σου πρότεινα SE για το λειτουργικό του, με μια λέξη άψογο. Τώρα για Samsung ... το φοβάμαι ... Έχω ακούσει πολλές περιπτώσεις που πηγαίνουν στο service ξανα και ξανα χωρίς επίλυση... Προσωπικά δεν έχω προμηθευτεί μοντέλο αυτής της εταιρείας τα τελευταία χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει ο αδερφος μου το κ810ι,πολυ ωραιο τηλεφωνο,κραταει παρα πολυ η μπαταρια,εχει κορυφαια φωτογραφικη μηχανη(στο λεω επειδη εγω εχω το ν73 και δε με τρελαινουν οι φωτο που βγαζει),καλη οθονη...ειναι καλο

τωρα οσο αφορα το Samsung U700,ειναι χωρις κουβεντα πανεμορφο,αλλα η μπαταρια αντε με το ζορι 2μερες θα κραταει,ασε που ειναι και απροβλεπτα,δε ξερεις τι θα σου βγει

η επιλογη ειναι δικη σου,παντως και τα δυο ειναι πολυ ομορφα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...imoun kollimenos me SE alla prin ena xrono ekana dokimastika tin ypervasi se Samsung E340 k pio meta D900, ta kinita einai apaixta, poiotita kataskeuis, tromeres othones-fwteinotita k eukrineia, apsogi syndesimotita me alles syskeues/kinita, poly kali symperifora tou logismikou (me gemati karta mnimis to kinito den kollaei molis pas na anoikseis fakelous) ...episis meta apo protasi mou, filos pire to E900 to opoio exei vgei apsogo k auto(meta apo 5mines xrisis)

Twra gia mpataries ...analoga me tin xrisi(to E340 meta apo ena xrono me vgazei treis meres to poly). En telei pisteuw pws i SE apotelei eggyisi sto xwro(aman pia omws me ta bar-kinita), omws i Samsung ta 2teleutaia xronia exei kanei almata proodou sta proionta tis k yperterei tis SE sto Design k sto Style

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά και εγώ για SE θα σου προτείνω, ως φανατικός (έχω K700, V600, V630 και W660)... όμως το Κ810 είναι αρκετά "παχύ" για τα σημερινά δεδομένα, και αν το Samsung σε προκαλέι λόγω slim σχεδίου, θα σου πρότεινα να δεις το SE W660i, το οποίο έχει πολύ καλές δυνατότητες για το μέγεθος και το βάρος του, ή ίσως και το νέο SE V640, το οποίο θα παίξει γύρω στα 200 ευρώ οπότε σίγουρα συμφέρει...

*ttp://www.sonyericsson.com/spg.jsp?cc=gr&lc=el&ver=4000&template=pip1&zone=pp&pid=10867

 

Μην ξεχνάς οτι καμμία κάμερα κινητού δεν προσφέρει ουσιαστική ποιότητα (άρα τα 3,2 ΜΡ του Κ810 με τα 2 ΜΡ του W660 είναι μάλλον μικρή διαφορά), ενώ στο design εμένα προσωπικά το W660 μου αρέσει πάρα πολύ. Για τα samsung δεν έχω ακούσει κάτι κακό, σίγουρα ανεβάζουν σταθερά την ποιότητά τους μαζί με το design τους, αλλά δεν είναι Sony Ericsson....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...