Προς το περιεχόμενο

Μετατροπή flash disk σε U3 flash disk?


ΜΑΝΩΛΗΣ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γινεται αυτό το πράγμα με κάποιο software η είναι hardware-ικο?η με καποιο firmware??

Εχω 3 flashakia των 2gb και θέλω να κάνω το ένα τουλάχιστον U3.Συγνωμή αν εχει ξανασυζητηθει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ αξιόλογη η προσπάθεια του PortableApps.com, χρησιμοποιώ τον Portable Firefox που κατέβασα από εκεί, αλλά δε μπορεί να μεταμορφώσει ως δια μαγείας το φλασάκι σε U3 compliant...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ που έχω ένα U3 και του έχω αλλάξει τα φώτα στα Format και φιλε system σε NTFS να μπορώ ακόμα να το χρησιμοποιήσω σαν U3 ? noobαδικη ερώτηση αλλα δεν έχω ιδέα :) αν και τις portable εφαρμογές δεν μπορείς να τις βάλεις και στα απλά flash drives ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από http://www.everythingusb.com/u3.html:

 

2. Can I reinstall U3 after I removed the launchpad?

Yes and maybe. So far, the only company that has posted a U3 Installer has been Sandisk. After talking with their technical support, they warned that there have been instances where the installer did not successfully re-install the launcher. Sometimes, the user is left with a normal non-U3 flash drive.

 

Other times, they are left with a ruined flash drive. Other flash drive manufacturers are planning to supply a means to re-install the launchpad, but there has been no public word, ETA, or success rate on that. So, in short, if you are questioning whether you REALLY want to delete the U3 launchpad, don't do it. - Vincent Farrand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...