Προς το περιεχόμενο

Πόνεσε...αξιζε?


kkostas77

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μετά απο ένα τραγικό λάθος που έκανα, όπου πήγα να αλλάξω μνημες, έχοντας το καλωδιο στο ρευμα και μην προσέχοντας αν είχαν εφορμωσει σωστά, είδα τη μητρικη μου να βγάζει καπνούς...

Ξέρετε πως ειναι το συναίσθημα του να βλέπεις το καπνό και απελπισμενα να ψάχνεις το καλωδιο να το βγάλεις απο το ρευμα, ενω στη συνέχεια να παιρνεις τηλέφωνο το γνωστό πλέον ξάδελφο κομπιουτεράκια που όλοι έχουμε απο ένα τέτοιο, για να μας ανακοινωσει την βλακία που κάναμε...

 

Αφου έκαψα μητρική και επεξεργαστή

με συνοπτικές διαδικασίες αγόρασα

 

1.Μια μητρική PURE Innovation PI-AM2RS690MHD με 2 μνήμες του 1γιγα η κάθε μια πάνω

2.Εναν επεξεργαστή ΑMD Athlon64x2 dual Core Processor 5600+2,8GH

3. Tροφοδοτικό 450watt-24pin,διότι το προηγουμενο δε θα τα σηκωνε αυτά(ηταν 5ετίας)

4.Eναν controler

5.Mια κάρτα γραφικών ATI Radeon HD 2600 PRO, 512αρα(διοτι η υπάρχουσα στη μητρικη δε μου εφτανε

Και κάτι ψηλά ακόμα...Σύνολο???

460 κάτι ευρουλάκια....

 

Νομιζω οτι οι επιλογές μου ηταν καλές και περιμένω και τη γνωμη σας εδω, αλλα έτσουξε πολυ ρε παιδί μου....

Η αληθεια ειναι οτι έχω σκοπό να χρησιμοποιήσω το πισι αυτό για autocad, corel και photoshop και ελάχιστα για παιχνίδια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mia xara mou fenetai to sistima sou k se kala xrimata.

Den mas les omws ti mnimes akrivws pires...

Btw, re sy pws kahke o epeksergasths? Eisai sigouros oti kahke?

Gia ksanadokimase ton allou giati den kegetai etsi efkola, akoma k as evales la8os tis mnimes. Exw elpides oti 8a sou doulepsei.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ma βρε συ....η μητρικη που κάηκε ηταν η παλια...3ετιας και βάλε..Μια gigabyte...πολυ καλη για την εποχη της...Οποτε δε σηκωνε αντικατάσταση...ηταν εκτος εγγυησης :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Pink_Panther αυτη τη στιγμη δεν ειμαι στον δικο μου υπολογιστή για να σου πω ακριβως για τις μνημες, πάντως ειναι DDR2 απ οσο θυμάμαι στα 600 κάτι τρέχουν....

Ο επεξεργαστής ΕΙΠΑΝ στο ΠΛΑΙΣΙΟ πως κάηκε, αλλα έχω και εγω ελπίδες πως δεν έχει καεί, οπότε θα τον χρησιμοποιήσω αλλου!!!!

Ειδομεν..το πολυ πολυ να φτιάξω ακομα ένα πισάκι :-P:-P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κατάλαβα γιατί κάηκε η μητρική και ο επεξεργαστης... επειδή δεν έβαλες σωστά τις μνήμες?

Μου έχει συμβεί και εμένα να μην πατάει καλά η μνήμη, αλλά δεν καίγεται και τόσο ευκολα το pc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Den exw dei pote na kaigetai o epeksergastis apo la8os valmenes mnimes, sini8ws kaigetai h mnhmh (h glitonei an thn vgaleis asap) kai spania kaigetai mono to mobo alla h cpu sou einai asxeti.

Mallon den eixane mobo na dokimasoune ton epeksergasti sou i sou to eipane oti kahke apla gia na pareis neo.

Mia dokimi tou se allo mobo 8a mas dwsei thn lysh :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν.Είχες δίκιο.Ο επεξεργαστής δεν έχει τιποτε.Η μητρική βέβαια κάηκε και μάλιστα δε μπορει να διορθωθεί κιόλας(ο ξάδελφος πιστεψε οτι θα μπορουσε να την ξαναχρησιμοποιήσει)

Δε πειράζει.Ουτως η άλλως κάποια στιγμη έπρεπε να κάνω την αναβάθμιση.

Νομιζω οτι έχω ένα αρκετά καλό συστημα πλέον, το οποίο βέβαια περισσότερο για παιχνιδομηχανή μου φέρνει άρα ειναι υπεραρκετό για μένα που δε παίζω πολύ :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kkostas??? oxi mitsotakis elpizo etsi??? poly gkantemis bre paidi mou... :D:D:D

 

tespa.. KALORIZIKO to kainourgio sou PC.. an kai o Processor eimai SIGOUROS pws tha paizei.. opote "sprwkston" (afou ton exeis dokimasei fusika) ;)

 

http://www.emarket.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...