Προς το περιεχόμενο

Κάρτα SD για PDA


giorgosnp

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θέλω να πάρω μια κάρτα SD για το PDA και κατέληξα ανάμεσα σε μια Sandisk Ultra II 2x και μια ADATA 150χ.

Μπορείτε να δείτε πληροφορίες σχετικά με τις κάρτες στα link του ebay:

 

http://cgi.ebay.it/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&rd=1&item=320168789126&ssPageName=STRK:MEWA:IT&ih=011

 

http://cgi.ebay.it/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&rd=1&item=180168694017&ssPageName=STRK:MEWA:IT&ih=008

 

Επειδή ακριβώς, χρειάζομαι μια γρήγορη κάρτα, ποια απο τις δυο προτείνετε; Την πιο αργή αλλά φίρμα ή την πιο γρήγορη αλλά άγνωστη μάρκα; (τουλάχιστον σε μένα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα που το διαβασα ειμαι και εγω σε διλημα μαζι σου.

Δεν θα μπορεσω να κοιμηθω το βραδυ.

Συγγνώμη που ρωταω αλλα οταν σου συμβαινει κατι πραγματικα σοβαρο στη ζωη σου, τι κανεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσένα μπορεί να σου φαίνεται μαλακία η ερώτηση μου, αλλά επειδή θέλω να τρέχω το destinator απ' την κάρτα, μου είπαν να κοιτάξω για μια γρήγορη και η ADATA μου φάνηκε πολύ ψευτικίλα ως μάρκα. Και ρώτησα εδώ, επειδή τόσος κόσμος μπαίνει οπότε δεν αποκλείεται να πέσεις στον "ψαγμένο" και να σου δώσει μια απάντηση.

Δεν αποκλείεται όμως να πέσεις και στον μπαγλαμά που 'χει απαντήσεις για όλα τα θέματα του forum...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσένα μπορεί να σου φαίνεται μαλακία η ερώτηση μου, αλλά επειδή θέλω να τρέχω το destinator απ' την κάρτα, μου είπαν να κοιτάξω για μια γρήγορη και η ADATA μου φάνηκε πολύ ψευτικίλα ως μάρκα. Και ρώτησα εδώ, επειδή τόσος κόσμος μπαίνει οπότε δεν αποκλείεται να πέσεις στον "ψαγμένο" και να σου δώσει μια απάντηση.

Δεν αποκλείεται όμως να πέσεις και στον μπαγλαμά που 'χει απαντήσεις για όλα τα θέματα του forum...

 

Πέραν του ότι γενικά αποφεύγω τις noname λύσεις, θα σου έλεγα να πάρεις τη Sandisk γιατί θεωρούνται αξιόπιστες κάρτες και επιλέγονται συχνά από χρήστες PDA. Όσο για την ταχύτητα δεν θα έχεις πρόβλημα. Εγώ με μια mini-SD 80χ Transcend δουλεύω και δεν τίθεται τέτοιο θέμα. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω δοκιμασει διαφορες καρτες στο Tibo μου αλλα διαφορα δεν εχω δει.Ολες μια χαρα δουλεψαν και δουλευουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ δεν έχω δει διαφορά ταχύτητας με απλές και high-speed κάρτες σε pda. Έχω δει μόνο σε φωτογραφικές μηχανές...

 

Επίσης απέφυγε το ebay για να σίγουρος ότι θα πάρεις Sandisk γιατί παίζει πολύ μαιμού. Ότι και να πάρεις πάντως δε θα κάνει διαφορά στο pda παρά μόνο στην τσέπη σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

tin Adata tin exw ston ipaq mou me to destinator mesa kai doulevei mia xara

episeis gia na glitoseis kai ta metaforika kai ton fovo tou eksoterikou koita sto elliniko http://www.emarket.gr apo ekei eixa parei tin Adata prin 1.5 xrono kai einai skili (apires ores destinator kai mp3 apo tin karta)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...