Προς το περιεχόμενο

asdl2+ και πολλές τηλεφωνικές συσκευές


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είμαι συνδρομητής forthnet 2play και πέρα από τα προβλήματα αποσυνδέσεων εδώ και 5 μέρες ήμαστε χωρίς τηλέφωνο...

 

Καταλήξαμε με τον τεχνικό πως η γραμμή δε σηκώνει τις 5 συσκευές τηλεφώνου και φαξ που έχουμε πάνω παρά μόνο 2 συσκευές + modem και αυτό είναι άσχετο με την υψηλή ταχύτητα του Internet

 

To μόνο βέβαιο είναι πως οι τηλεφωνικές συσκευές και το ADSL υπάρχουν χρόνια στο σπίτι μου με διάφορους παρόχους (Otenet, Vivodi για internet και διάφορους εναλλακτικούς για τηλεφωνία) ως ISDN αλλά πρόβλημα υπήρξε μόνο με τη forthnet (όπου υποχρεωτικά άλλαξα σε PSTN αν αυτό παίζει ρόλο).

 

Υπάρχει πάροχος που να δίνει ADSL2+ και πακέτο τηλεφωνημάτων που να μην έχει προβλήματα βραχυκυκλωμάτων με πολλές συσκευές?

Γενικά σε ποια εταιρεία θα με συμβουλεύατε να πάω ώστε να μην έχω προβλήματα? Το ADSL2+ των Vivodi και ON έχει δείξει τέτοια προβλήματα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

exw Forthnet 2Play apo to Augousto kai paizw me 4 thlefwnikes syskeues sto spiti (oles panw se filtro h splitter asfalws) xwris aposyndeseis kai me kalh poiothta sthn thlefwnia...

 

paizei na sou leei kai mlkies o texnikos...

 

twra gia tis aposyndeseis paizei na ftaiei kati allo who knows...ti stats deixnei o router sou gia thn grammh?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι συνδρομητής forthnet 2play και πέρα από τα προβλήματα αποσυνδέσεων εδώ και 5 μέρες ήμαστε χωρίς τηλέφωνο...

 

Καταλήξαμε με τον τεχνικό πως η γραμμή δε σηκώνει τις 5 συσκευές τηλεφώνου και φαξ που έχουμε πάνω παρά μόνο 2 συσκευές + modem και αυτό είναι άσχετο με την υψηλή ταχύτητα του Internet

 

To μόνο βέβαιο είναι πως οι τηλεφωνικές συσκευές και το ADSL υπάρχουν χρόνια στο σπίτι μου με διάφορους παρόχους (Otenet, Vivodi για internet και διάφορους εναλλακτικούς για τηλεφωνία) ως ISDN αλλά πρόβλημα υπήρξε μόνο με τη forthnet (όπου υποχρεωτικά άλλαξα σε PSTN αν αυτό παίζει ρόλο).

 

Υπάρχει πάροχος που να δίνει ADSL2+ και πακέτο τηλεφωνημάτων που να μην έχει προβλήματα βραχυκυκλωμάτων με πολλές συσκευές?

Γενικά σε ποια εταιρεία θα με συμβουλεύατε να πάω ώστε να μην έχω προβλήματα? Το ADSL2+ των Vivodi και ON έχει δείξει τέτοια προβλήματα?

 

Φιλε εχω το cabletv της Βιβοντι εχω 5 συσκευες και ενα πολυμηχανημα φαχ, και δεν χαμπαριαζει.Τωρα εκει τι παιζει δεν ξερω,εδω ειναι ολα μια χαρα,με εως 20Mbps εχω τα 18 και tv και φορτωμενα 3 pc με διαφορετικους χρηστες ολα ανοικτα ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείτε να μου πείτε τί ηλικία έχουν τα σπίτια σας και γενικότερα πόσο παλαιές είναι οι καλωδιώσεις?

 

Ο τεχνικός μεταξύ πολλών είπε και για τις μπρίζες οι οποίες όταν είναι παλαιές έχουν πηνίο (?) το οποίο επίσης κάνει βραχυκυκλώματα.

 

Υγ. Έχω τηλέφωνο! Με 2 μόνο συσκευές βέβαια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...