Προς το περιεχόμενο

Καλύτερη γλώσσα για game programming?


soko

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η ιστοσελίδα της Γεννάδειου σχολής δε λειτουργούσε όταν έκανα search. Το μόνο που λειτουργούσε ήταν ένας Γεννάδειος που πουλάει πουλερικά στην Ξάνθη (καμία σχέση δηλαδή).<P> Τέλως πάντων, έχει μερικά έξυπνα παιχνίδια εκεί πέρα.<p>[ 28-06-2001: Message edited by: girionis ]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ παιδιά για τη βοήθεια, sorry που δεν απάντησα αλλά ήμουν μακριά από υπολογιστή τελευταία. Ξέχασα να πω ότι για να φτιάξει το παιχνίδι δεν πρέπει να χρησιμοποιήσει κάποια engine, πρέπει να γράψει ο ίδιος τον κώδικα για να είναι μια δουλειά δική του. Εννοείται ότι δεν ψάχνει να φτιάξει κάτι ιδιαίτερα πολύπλοκο, αυτό πράγματι χρειάζεται πολύ χρόνο. Απλά μια γενική ιδέα για το είδος της γλώσσας που προτιμάται ήθελα, ξέρει και αυτός μερικά πράγματα, πληροφορική είναι, απλώς δεν ασχολείται ιδιαίτερα με παιχνίδια.<BR>Ευχαριστώ και πάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<BLOCKQUOTE><font size="1" face="Verdana, Helvetica, sans-serif">quote:</font><HR>Originally posted by ]nick[:<BR><STRONG>OK...re...<BR>girioni esy se POIA????<BR>]nick[</STRONG><HR></BLOCKQUOTE><P> HotGen Studios nick, δεν ξέρω αν είναι γνωστή ή όχι, έχει περίπου δύο χρόνια που άρχισε. Αν θέλεις περισσότερες info (όχι δεν κάνω διαφήμιση) κοίταξε εδώ (http://www.hotgen.com). Και επειδή ψάχνουμε για προγραμματιστές και designes, αν είναι κάποιος από εδώ μέσα στο Λονδίνο (ή σκέφτεται να μετακομίσει νότια Αγγλία) και ψάχνει για δουλειά ως προγραμματιστής (C, C++, Java και Assembly κυρίως) ή designer, αν θέλει ας μου στείλει το βιογραφικό του για να το προωθήσω.<P> Φιλικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

girioni by the way...mias kai aneferes peri viografikwn ktl ktl eimai foithths eks agglias pou lene xexex kai auth thn stigmh douleuw ellada san praktikh se mia poli mehalh etairia...gia na mhn anaferw onomata...thelw na rwthsw.posa deinei h etairia pou douleueis se sxetika apeirous programatistes..arxiko mistho???apla eimai ligo periergos na mathw..kserw vasika ta posa pou mpaizonte alla tha ithela mia pio sigkekrimenh apopsh....kai poso mallon apo ton xwro tou game developing pou den exw apopsh!<P>Euxaristw!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα εγώ που είχα την ευκαρία να κάνω το placement στο Λονδίνο (αλλά τελικά δεν το έκανα) μου δίνανε £13000. Τώρα ο πρώτος μισθός δεν ξέρω πόσο ακριβώς είναι για games developer γιατί εγώ όταν ήρθα εδώ είχα ήδη δύο χρόνια εμπειρία (όχι όμως πάνω σε games developing) οπότε πήρα κάποια λεφτά παραπάνω από αυτά που θα έπαιρνε κάποιος <<άπειρος>>. Αλλά ξέρω από άλλους που δουλεύουνε εδώ ως πρώτη δουλειά τους ότι πάιρνουνε κάτι μεταξύ £20000 και £24000 το χρόνο τα οποία είναι αρκετά για πρώτο μισθό.<P> Ελπίζω να σε κατατόπησα.<p>[ 02-07-2001: Message edited by: girionis ]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oso anafora to placement kai egw se tosa lefta pou aneferes eixa protash apo 10-15 xiliades lires paizane oi diafores douleies..vevaia epeleksa na erthw ellada kai ...telika h apofash mou den htan lathemeni giati pairneis mia geush gia to ti tha deis kai tha antimetwpiseis otan se merika xronia xtyphseis tis portes ths agoras ergasias...anyway..distixos h eutixos akoma kai autoi oi misthoi twn 20-30 xilaidwn lirwn san prwtoi misthoi..fantazoun iperogh se sxesh me to ti deinoun protoklasates etairies ston xwro edw sthn ellada ...ti na peis kai ti na kaneis...euxaristw poli gia ta info.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τίποτα, αλλά τώρα ήρθε η σειρά μου να σε ρωτήσω. Έχω τρεις συνεντεύξεις στην Αθήνα γύρω στις 15 Ιουλίου με κάποιες εταιρίες; Τί περίπου παίζει; Βασικά πριν δύο χρόνια έκανα κινήσεις για δουλειά Ελλάδα αλλά τα λεφτά που δίνανε ήτανε επιεικώς αισχρά, οπότε το εγκατέλλειψα. Δεν ξέρω αν έχουνε αλλάξει τα πράγματα αλλά πόσα περίπου θα μπορούσε να πάρει (ή να ζητήσει) κάποιος Ελλάδα με τρία χρόνια εμπειρία, πτυχίο και μάστερ; Δε σου μιλάω για θέσεις manager ή συμβούλου αλλά για καθαρό προγραμματισμό; Αν μπορούσες να μου δώσεις μερικές ιδέες θα σου ήμουνα ευγνώμων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

xexex kala epeses kai sthn periptwsh shmera giati molis edwsa paraithsh apo thn etairia pou hmoun kai dexthka protash allh apo allo megalo software house ths athinas....vevaia tha sou grapsw kalitera enan pm gia na ekfrastw eleuthera xexex!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...