Προς το περιεχόμενο

acer 5920 s/pdif HELP!!!


zxcv

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια βοηθεια. θελω να συνδεσω το acer με τον ενυσχητη με ψηφιακη μορφη και δεν μπορω. πιστευω οτι με τισ ρυθμισεις δεν κανω λαθος, πολυ πιθανο να μην χρησιμοποιω τα καταλληλα καλωδια και ανταπτορες. βοηθεια ,τι πρεπει να κανω???

 

 

acer 5920 7300

yamaha 640 (coaxial & optical)

 

ευχαριστω εκ των προτερων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου μετα απο πολυ ψαξιμο πηρα απο τον ξηρουχακη στον πειραια ενα ανταπτορα 3,5mm σε toshlink και μια οπτικη ινα τα συνδεσα και τωρα ολα λειτουργουν κανονικα. αλλη φορα αμα δεν ξερουμε κατι καλυτερα να μασαμε παρα να μιλαμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν γίνεται να στείλεις ψηφιακό ήχο στον ενισχυτή..επειδή το laptop δε έχει ψηφιακή έξοδο..

 

Οτί θες λες ρε φίλε; Τι μιλάς αν δεν ξέρεις; Ή μήοως είδες Acer και έσπευσες....

Το 5920 εχει S/PDIF έξοδο αλλά πρέπει να την ενεργοποήσεις, και έχει και HDMI.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

zxcv να σε ρωτήσω κάτι? Το acer πως πάει; Σου έχει δείξει καθόλου κακά σημάδια ή όλα πάνε ρολόι. Πήγα σήμερα στο πλαίσιο και το είδα από κοντά και η αλήθεια είναι ότι με ανησύχησε λίγο το γεγονός ότι το πληκτρολόγιο είναι ζεστό στο αριστερό μέρος (παρόλο που το λαπτοπ ήταν σε αδράνεια). Κατα τα άλλα με εξέπληξε θετικά η οθόνη. Εσένα το λαπτοπ σου έχει βγει καλό???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nick_5920 acer..μπου!!εχω acer 3+ χρονια και οθονη και φορητο..δεν έσπευσα αρνητικά για κάτι συγκεκριμένο..λαθος post..έψαξα στο site αλλα δεν βρήκα κάτι..τον αν θα μιλάω είναι δικαίωμα μου κύριοι αλάνθαστοι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια εχω και εγω το aspire 5520 που βγαζει s/pdif.αλλα και εγω δεν μπορω να το συνδεσω στον ενισχυτη μου.εχω δοκιμασει τα παντα.δεν λαλαει!!

ειδα ενα post ποιο πανω με καποιο φιλο που πηρε καποιον ανταπτορα,τι ακριβως ειναι αυτο και ποσο παει φυσικα!! ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Λοιπόν όσοι ψάχνετε γιατί υπάρχει αυτή η γ@μημένη SPDIF, να η λύση. Έψαχνα πολύ καιρό αλλά το βρήκα τελικά.

http://cgi.ebay.com/TOSLink-Optical-3-5mm-converter-adapter_W0QQitemZ220128683632QQihZ012QQcategoryZ295QQtcZphotoQQcmdZViewItem

Εγώ ήδη το έχω παραγγείλει και περιμένω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...