Προς το περιεχόμενο

SOS! Δεν δείχνει τίποτα η οθόνη!


JohnKaL-

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σας,

 

Είχα ανοιχτό το pc όλη την νύχτα και μόλις ξύπνησα βλέπω την οθόνη σε κατάσταση αναμονής.... Ενώ ακουγότανε το msn κλπ δεν έδειχνε τίποτα τελος πάντων.. δόκιμασα αρκετά restart, να βγάλω την οθόνη και να την ξαναβάλω όπως και την κάρτα γραφικών (6600GT) αλλα τίποτα!!

 

Επίσης όταν είχα ανοιχτό το κουτί θέλω να σημειώσω πως το ανεμιστηράκι της κάρτας γραφικών ήταν ακίνητο, είναι φυσιολογικό αυτό?

 

Την οθόνη την δοκίμασα σε άλλο pc και δούλευε τέλεια.. οπότε μάλλον η κάρτα γραφικών κάηκε ε?

 

ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον χάλασε ο ανεμιστήρας ανέβασε θερμοκρασία και τα τίναξε η κάρτα.. Έισαι υποχρεωμένος να δοκιμάσεις άλλη εφόσον δουλέυει η οθόνη.

Όταν ξεκινάει κάνει κανα μπίπ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι δεν κάνει μπιπ..!

Το περίεργο ειναι πως οταν βαζω το καλωδιο στην οθονη αυτη αναβει δειχνοντας το λογοτυπο της LG και μετά σβηνει. Δηλαδη η οθονη καταλαβαινει πως μπαινει στην καρτα γραφικων πραγμα που σημενει πως επικοινωνει. :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη θέση θα δοκίμαζα

 

1. την κάρτα μου σε άλλον υπολογιστή

2. στον υπολογιστή μου άλλη κάρτα.

 

Νομίζω πάντως ότι πρέπει να προετοιμαστείς για αλλαγή κάρτας γραφικών πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη θέση θα δοκίμαζα

 

1. την κάρτα μου σε άλλον υπολογιστή

2. στον υπολογιστή μου άλλη κάρτα.

 

Νομίζω πάντως ότι πρέπει να προετοιμαστείς για αλλαγή κάρτας γραφικών πάντως.

 

αυτο ακριβως να κανεις,αλλα αν εχεις κατι τελευταιο να πεις στη καρτα γραφικων σου,πες το τωρα,δε νομιζω να σας δωθουν πολλες ευκαιριες στο μελλον;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα σου πρότεινα κάτι άλλο, δες μήπως μπορείς να φτιάξεις με κάποιο τρόπο τον ανεμηστήρα της κάρτας σου, υπάρχει πιθανότητα το σύστημα της κάρτας να σταματάει την λειτουργεία του ή να μην ξεκινά καθόλου απο την στιγμή που δεν ξεκινά και ο ανεμηστήρας , επομένως μπορεί λοιπόν τα τσιπ της κάρτας να μην είναι καμένα.

 

Σίγουρα πάντως είναι η κάρτα, το σήμα της LG που βλέπεις στην αρχή δεν το δίνει η κάρτα αλλά η οθόνη σου αρα η οθόνη είναι εντάξει αλλά μετά δεν δίνει σήμα η κάρτα και επωμένως εμφανίζεται σαν κλειστή οθόνη

 

Φιλικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...