Προς το περιεχόμενο

server erwthsh


Sta

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Exw thn exhs aporia.8a borousa endexomenws na fortwsw se ena server ena programma pou na trexei olh thn wra?Diladi as poume na fortwsw ena programma pou na parakolou8ei ta nea posts edw sto forum kai na ta katagrafei se ena log arxeio,oso egw eimai offline.Mporei na ginei me kapoio tropo ayto,xwris na einai dikos mou o server bebaia.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι θα μπορούσες. Αρκεί να είχες την άδεια να το αφήσεις να τρέξει στο server που θέλεις.<P> Τώρα για το πως θα μπρούσε να γίνει δεν ξέρω. Δεν έχω κάνει κάτι παρόμοιο, αλλά πιστεύω ότι διαβάζοντας τα πακέτα που έρχοντε για τον συγκεκριμένο server ή έχοντας ένα διακόπτη που θα ενεργοποιούταν από την ημερομηνία. Π.χ. θα μπορούσες να παρακολουθείς τις ημερομηνίες και αν αλλάξουνε αυτό σημαίνει ότι κάτι άλλαξε στον server οπότε θα μπορούσες να γράφεις τα συγκεκριμένα δεδομένα στο log αρχείο.<P> Ελπίζω να βοηθήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

File girioni se euxaristw gia thn antapokrish.To programma xerw panw katw pws 8a ulopoih8ei.Ayto pou h8ela na ma8w einai an borw na to perasw kai pws se kapoio server.Yparxoun servers pou na to epitrepoun ayto xwris na exw root privileges panw tous?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναλόγως. Θα μπορούσες να συνδεθείς σε οποιονδήποτε server θέλεις, αλλά θα πρέπει να έχεις την άδεια του network manager για να σου επιτρέψει να στείλεις/λάβεις δεδομένα από τον συγκεκριμένο server. Δυστυχώς πολλοί servers έχουνε ένα είδος username/password. Βέβαια υπάρχουνε και πολλοί άλλοι που σου επιτρέπουνε να κάνεις ό,τι θέλεις.<P> Αυτό που θα σου πρότεινα εγώ θα ήτανε να μιλήσεις στον network administrator του server και να του εξηγήσεις τι θέλεις. Αν είναι ελεύθερος ο server τότε δε χάνεις τίποτα αν πάλι χρειάζεται authentication μπορεί να σου δώσει.<P> Φιλικά.<p>[ 21-06-2001: Message edited by: girionis ]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...