Προς το περιεχόμενο

τηλεόραση στο PC


tempo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα,

επειδή χρειάζομαι να βλέπω τηλεόραση στο PC την ώρα που εκτελώ με αυτό κάποιες εργασίες είπα να ρωτήσω για κάποιες προτάσεις που έχετε να μου κάνετε.

 

Ξέρω ότι υπάρχουν διάφορες κάρτες για να βλέπω τηλεόραση στο PC άλλα εγώ θέλω να μπορώ να κάνω τα εξής.

 

ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΗ 1) Θέλω να μπορώ να βλέπω τηλεόραση ακόμη και όταν ο υπολογιστής είναι εκτός λειτουργίας (επομένως ξεχνάω την εσωτερική κάρτα TV tuner, σωστά?)

 

ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΗ 2) Θέλω όταν βλέπω TV να μπορώ να δουλεύω παράλληλα και με τον υπολογιστή πχ να δουλεύω ένα έγγραφο του Word. Στην περίπτωση αυτή θέλω το παραθυράκι μέσα στο οποίο να βλέπω TV να είναι ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ μεταβλητού μεγέθους και να μπορώ να το τοποθετήσω σε όποιο σημείο θέλω εγώ στην οθόνη.

 

ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΗ 3) Μπορεί ένα monitor+TV (monitor που έχει ενσωματωμένο δέκτη TV) να κάνει αυτό που εξηγώ στην ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΗ 2?

 

ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΗ 4) Καλό είναι να μπορεί να δείξει τα δορυφορικά προγράμματα της ΕΡΤ (όχι απαραίτητο)

 

ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΗ 5) Καλό είναι να έχει ριαδιόφωνο (όχι απαραίτητο)

 

περιμένω τις απαντήσεις και προτάσεις σας. Αν υπάρχει και link ακόμη καλύτερα!!

 

ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εξωτερικές κάρτες υπάρχουν αλλά δεν ξέρω αν καλύπτουν και τις υπόλοιπες προϋποθέσεις που έβαλες. πάντως με μια γρήγορη ματιά βρήκα αυτή:

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.702301

τσέκαρέ την αν θές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...