Προς το περιεχόμενο

Οθονες 22αρες και τεχνικα χαρακτηριστικα


Γιάννης Platano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι σημαινουν τα παρακατω και τι τιμες πρεπει να εχουν για μια καλη 22αρα tft οθονη ρε παιδια ????

 

-Χρονος αποκρισης

-Τυπκη αντιθεση

-Φωτεινοτητα

-Γωνια θεασης

 

 

Ευχαριστω.:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

oles oi 22ares pou yparxoun auth thn stigmh sthn agora einai me TN Panel...(mono mia Lenovo h opoia den exei er8ei sthn Ellada den einai me TN Panel)

 

kata thn apopsh mou oi diafores meta3y diaforetikwn monitors me TN Panel einai elaxistes ews mhdamines...oi diafores fainontai se monitors me alla panels :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

kalo giati einai fthnes...kako giati ysteroun se poiothta apo o8ones me alla Panels...

px an deis montela me PVA/MVA/IPS akoma kai se 19 intses einai pio akriva apo ta monitors 22 intswn me TN Panel...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλιστα...Για τα αλλα χαρακτηριστικα που γραφω τι προσεχουμε ???? Και για διαστασεις 4:3 ή 16:9 και γιατι ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

22ares vgainoun mono wide nomizw, ara den yparxei epilogh.

 

Gia ta upoloipa xarakthrhstika oles exoun 2ms RT, contrast 700:1 (h 800:1 den 8ymamai). Merikes to dinoun mesw dynamic contrast se kati "e3wpragmatika" noumera ta opoia asfalws den einai ta pragmatika.

 

Fwteinothta panw katw idia se ola ta monitors me TN Panels kai oi gwnies 8eashs einai 160 moires (se 10:1 contrast). An deis kapoies pou lene 170 moires einai epeidh to metrane se diaforetiko contrast (alla pali pragmatika to idio me 160 moires einai).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω...Αρα μοναδικος κριτης για αγορα ειναι το ...αετησιο ματι μας ???? Το νεο προτυπο wide ειναι καλυτερο απο το παλιο 4:3 και γιατι ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

e se allous kakofainetai se allous oxi...8ema synh8eias einai...an exeis synh8isei se xrwmata PVA/MVA/IPS xtypane sto mati oi o8ones me TN Panel...

 

e to "neo protupo" einai san tis TV...opws alla3an apo 4:3 se Wide oi thleoraseis etsi alla3an kai ta monitors...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

oles oi 22ares pou yparxoun auth thn stigmh sthn agora einai me TN Panel

 

 

Η δικια μου ειναι η Eizo L887 20 inch 20 ms ASV (Sharp LQ201U1LW21) panel.Αυτο ειναι ΤΝ ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ο προβληματισμος μου συνεχιζεται...Λεω να παω σε μια 22-24 ιντσες αλλα ολες ειναι wide...

 

Οποιος εχει τετοια ας μας πει ...Τα windows απο εμφανιση δεν ειναι σαν συμπιεσμενα πανω και κατω και πεπλατυσμενα δεξια και αριστερα ???? Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η οθόνη για τι χρήση προορίζεται;

Γνώμη μου, αν τη θέλετε για internet,office κλπ, τότε καλύτερη επιλογή είναι μια 'κανονική'.Οι wide δεν υστερούν δραματικά, αλλά σε τέτοια χρήση τα μάτια μου νιώθουν πιο άνετα.Για παιχνίδια ασυζητητί οι wide είναι καλύτερες.

Επίσης, δείτε απο κοντά μια wide σε περιβάλλον λειτουργικού συστήματος, σίγουρα θα βοηθήσει... :-)

 

 

Το αν λεει ''Vista Certified'' παιζει καποιο ρολο?

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Marketing :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο οτι εχω δει δεν ειναι ετσι.Το αν λεει ''Vista Certified'' παιζει καποιο ρολο?

 

 

Τι δεν ειναι ετσι ???? Δεν το καταλαβα...Υπαρχουν 22αρες και πανω σε 4:3 ???

 

Η οθόνη για τι χρήση προορίζεται;

Γνώμη μου, αν τη θέλετε για internet,office κλπ, τότε καλύτερη επιλογή είναι μια 'κανονική'.Οι wide δεν υστερούν δραματικά, αλλά σε τέτοια χρήση τα μάτια μου νιώθουν πιο άνετα.Για παιχνίδια ασυζητητί οι wide είναι καλύτερες.

Επίσης, δείτε απο κοντά μια wide σε περιβάλλον λειτουργικού συστήματος, σίγουρα θα βοηθήσει... :-)

 

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Marketing :lol:

 

 

 

Ναι μονο για internet και τετοια την θελω.Παιχνιδια ποτε δεν επαιξα.

 

 

 

Σας ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...